2021 yılı ikinci el eşya piyasası

2021 yılı ikinci el eşya piyasası

Ülkemizde enflasyon ve salgın ile birlikte bir çok ürün fiyatı yükseldiği için 2021 yılı ikinci el eşya piyasası da fiyatlardan nasibini aldı. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan salgın sebebiyle bir çok firma üretimde ya aksama yaşadı veya üretimini durdurdu. Bu durum sıfır eşyaların fiyatına direkt etki eden bir durum olduğu için fiyatlarda belli düzeyde artışlar gözlemledik. Bu ürün ister araba, ister eşya olsun arzda yaşanan azalma fiyatları beklemediğimiz seviyelere kadar çıkardı.

Alacağınız ikinci el eşyanın fiyatı tabi ki sıfır fiyatı kadar yüksek olmasa da ürünlerini satan kişiler bu zamlardan etkilendiği için onlarda satış yaparken düşük fiyattan satmamaktadır. Haliyle bizde düşük fiyattan satamaz duruma geldik.

İçindekiler

İkinci El Eşya Nedir ?

İkinci el eşya kullanıcı tarafından sıfır olarak satın alınmış ve belli bir süre kullanıldıktan sonra bir şekilde ihtiyaç fazlası haline gelmiştir. Bu sebepler arasında taşınma, ev değiştirme, ev yenileme, evde ki bireylerin büyümesi gibi unsurları sayabiliriz.

Bozuk veya çok yıpranmış bir ürünü değiştirmek veya elden çıkarmak istiyorsanız tamirci veya hurdacılarla irtibata geçmeniz gerekmektedir. Bir çok kişinin aklına çalışmayan ürünleri alıp tamir ettirdiğimiz gelse de bu şekilde bir çalışmamız olmadığını belirtmemizde fayda var.

Yani eşyalarınızı ikinci el eşya alan bir yere satmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken 2 husus var.

  1. Çalışıyor olması
  2. Temiz kullanılmış olması

Şöyle düşünebilirsiniz; satmak istediğim eşyaya bir başkası para verip kullanabilir mi ? Bu sorunun cevabı evet ise bizi 0552 703 41 41 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

2021 Yılı İkinci El Eşya Piyasası Nasıl Olacak ?

İkinci el eşyalar da yukarıda bahsettiğimiz gibi sıfır ve spot eşya ile doğru orantılıdır. Eşyayı 3-5 yıl önce belli bir fiyata alan kişiler, eşyalarını satarken bu oranda bir beklenti içine girmektedir. Veya alacağı yeni eşyanın parasının belli bir kısmını satacağı eşya ile karşılamak istediği için bu beklentiye girmektedir. Elbette kendilerine göre haklılık payları var lakin 2021 yılı ikinci el eşya piyasası bu fiyatları kaldırmaz.

Bizi arayan müşterilerden bu oranlarda beklentiler olunca bizim de yüksek fiyattan aldığımız ürünler oluyor. Nispeten geçtiğimiz yıllara göre bizimde fiyatlarımız yukarı çıkmış oluyor.

İkinci El Eşya Satışı Nasıl Yapılır ?

Kısaca; satmak istediğiniz eşyaları nasıl satabilirsiniz ? Bu konu hakkında da bilgi vermek isteriz.

  1. Satmak istediğiniz eşyaların detaylı fotoğraflarını çekmenizi rica ederiz.
  2. Çektiğiniz fotoğrafları 0552 703 41 41 numaralı telefonumuza  whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.
  3. Ekibimiz size hızlı geri dönüş yaparak fiyat teklifini iletecektir.
  4. Anlaşmamız halinde adresinize kadar gelerek eşyalarınızı satın alabiliriz.
  5. Eşyalarınızı kendi ekibimiz ve aracımızla alacağımız için size herhangi bir zahmet vermiyor, ekstra ücret talep etmiyoruz.

Umarız 2021 yılı beklediğimizden çok daha iyi geçer.

Bizi haftanın 7 günü ikinci el eşyalarınızı veya beyaz eşyalarınızı satmak için arayabilirsiniz.