Evlerimizin olmazsa olmazlarından olan salon ve oturma odaklarındaki televizyon üniteleri evin havasını adeta değiştiriyor. Her ev için tercih edilecek üniteler evin iç tasarımına göre değişkenlik gösteriyor olsa da minimalist ünite tasarımları son zamanlarda gündemden hiçbir şekilde düşmüyor. Bir ünite yaptırmak ya da satın almak istiyorsanız seçim aşamasında birçok kriteri aynı anda değerlendirmeniz gerekiyor. Bunun en önemli sebebi minimalist tasarımdan uzaklaşan üniteleri tercih ettiğinizde odanıza tam olarak uyum sağlamıyor olması ve dışarıdan bakıldığında çok kötü bir görüntü yansıtmasıdır.

İçindekiler

Minimalist Ünite Seçiminde En Önemli Konu; Ölçüler

Bir televizyon ünitesinin kesinlikle televizyon boyutundan kat kat büyük olmaması ve bulunduğu alana uyum sağlaması gerekiyor. Bu belki kişiden kişiye değişir ancak en mükemmel görünümü sunan üniteler bulunduğu ortama uyum sağlayan ve içerisinde barındırdığı televizyonu küçültmeyen ünitelerdir.

Televizyon Ünitesi Seçiminde Çok Yönlü Olması Gerekiyor

2023 yılının en popüler televizyon ünitesi tasarımları incelendiğinde içerisinde sadece televizyon koyma bölümü bulunan değil, aynı zamanda dekorasyona etki edecek rafları bulunduran üniteler tercih ediliyor. Minimalist tasarımı kesinlikle sadelikle karıştırmamalısınız.

Yüksek Olmayan Üniteleri Tercih Edin

Televizyonu koyduğunuz üniteyle koltuklarınız arasında herhangi bir yükseklik farkı olmaması çok önemli bir konudur. Koltuğunuzdan yüksek bir ünite tercih ettiğinizde görüş açınız değişecek ve uzunca süre geçirdiğiniz oturma odanızda televizyon izlemek sizler için adeta çile haline gelecektir.

Özel Tasarım Ünitelere Yönelin

Herkes için geçerli olan bir diğer konu önceliğin her daim özel tasarım televizyon ünitelerinden yana kullanılmasıdır. Hazır olarak satın alacağınız televizyon ünitelerini evinizin en güzel köşesine uydurmak sizin için biraz zor olabilir. Bu gibi durumlarda tüm evin tasarımını üniteye göre dizayn etmek zorunda kalırsınız. Bu da birçok kişi tarafından hoş karşılanmaz.

2023 Yılında Duvarın Tamamını Kaplayan Televizyon Ünitesi Modelleri Tercih Ediliyor

2023 yılında herkes evinde vakit geçirdiği için ev içerisinde yapılabilecek değişikliklere karar vermek için herkesin zamanı oldu. Bu sebeple genellikle televizyon ünitesi satın alırken kişiler televizyonun koyulacağı duvarın olduğu bölgeyi tamamıyla kaplayan üniteleri tercih etmeye başladı. Bu da tabii ki gözle görülür bir mükemmellik sunar.