İkinci el eşyalarını çeşitli sebeplerden dolayı satmak isteyenler güvenli ve doğru adresi bulmak için sıklıkla internette arama yapıyorlar. Bostancı’da, Suadiye’de veya Altıntepe’de ikinci el eşyanızı satmak istediğinizde de yapmanız gereken genellikle bu oluyor. İstanbul’un çeşitli ilçelerinde olabileceği üzere Bostancı’da da ikinci el eşya satmak isteyenler; Bostancı ikinci el eşya alan yerler, Bostancı ikinci el eşya alanlar, Bostancı spotçular gibi konularda arama yaparak amaçlarına ulaşmayı arzuluyor. Aynı şekilde Altıntepe ikinci el eşya alanlar, Suadiye ikinci el eşya alanlar, gibi aramalarla sonuca ulaşmak istiyorlar. Bu yazımızda size kısaca bu konular hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

İçindekiler

Eşyalarını Satanlar Kimler?

İnsanların hemen hemen merak ettikleri ilk soru bu oluyor. İkinci el eşya almak isteyenler en çok “bir insan neden sorunsuz eşyasını satsın ki?” sorusunun cevabını merak ediyor. Unutmayın sadece bozuk, yıpranmış, eski eşyalardan kurtulmak istemezsiniz; taşınma, şehir değiştirme, yenileme, vb. pek çok sebepten ötürü eski eşyalarınızı satmak isteyebilirsiniz. Zaten bu eşyalar satıldıktan sonra alındığı şekliyle başka bir müşteriye satılmıyor. Gerekli tüm bakım ve temizlik işlemleri uzman ekiplerimiz tarafından profesyonel bir şekilde gerçekleştirildikten sonra sizlerle buluşuyor. Alacağınız ikinci el eşyayı yerinde inceleme, kontrol etme imkanınız da oluyor, yani arızalı, kırılmış, yırtık bir eşyayı alma şansınız yok. 

Tayini çıkan, evlerini birleştiren, mezun olan, vefat ve boşanma sebebiyle, eşya yenilemek için pek çok insan mevcut eşyalarını elden çıkarmak istiyor. Bu insanlar piyasada güven ve tecrübesiyle öne çıkan Burak Spot ile irtibata geçiyor ve her iki tarafın da kazanacağı şekilde eşyalarını elden çıkarıyor. 

 

Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her şeyin başında doğru bir firma ile çalıştığınızdan emin olmalısınız. Bu sadece internet aramalarında karşınıza ilk çıkan firma demek değildir. Yıllardır piyasada oluşturduğu güven, müşteri memnuniyeti ve tecrübesiyle öne çıkan Burak Spot bu konuda öncü firmalardan birisi. Böylesine tecrübeli ve işinin ehli bir firma ile çalışmak size en başta büyük bir avantaj sağlayacaktır. Satış işlemleriniz hem fiyat hem de nakliye aşamalarında size inanılmaz kolaylıkla sağlayacaktır. 

Bazı firmalar telefon üzerinden anlaştıkları fiyatı düşürmek için sürekli olarak pazarlık yapmakta ve müşterinin eşyalarını olabilecek en düşük fiyattan, tabiri caizse haraç mezat almaya çalışmaktadır. Burak Spot’ta böyle bir şeyle asla karşılaşmazsınız. Profesyonel ekibimizin titiz incelemesi sonucunda verilen fiyat nihai fiyattır ve eşyalarınızı almamızın ardından ödeme size anında yapılır. İster Bostancı ister Beylikdüzü olsun İstanbul’un her ilçesinde güvenle hizmetlerimizden istifade edebilirsiniz. 

Whatsapp veya e-posta yoluyla fotoğraf göndererek fiyat teklifi almak istiyorsanız satmak istediğiniz eşyalarınızla ilgili eksiksiz ve doğru bilgiler vermelisiniz. Kusurlu, arızalı, kırık, vs. yerleri varsa bunları açıkça söylemeli, fotoğraflarda bu kusurları bizzat göstermelisiniz. Aksi halde alacağınız fiyat ürünün gerçek fiyatı olmayacak, çıplak gözle incelemede eşyanızın fiyatı düşecektir. Kötü niyetli insanlar için bu kusurlar ürünün fiyatını büyük ölçüde kırmak için kullanılabilir, bunu aklınızdan çıkarmayın. 

Eşyalarınızı bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız depo, ardiye, bodrum gibi yerlerde saklayarak çürümeye ve bozulmaya terk etmeyin. Bu tür şeyler eşyalarınızın fiyatını oldukça düşürmektedir. Bu sebeple işinin ehli bir firma ile çalışıp bunları bir an evvel yeniden kullanıma sokmak ve nakde dönüştürmek çok akıllıca bir hareket olacaktır. İkinci el eşya satmak istiyorum ama kimi arayacağımı bilmiyorum diyorsanız hiç tereddüt etmeden Burak Spot’u arayabilirsiniz.

 

İkinci El Eşyalarınızı Nasıl Satarsınız?

İnsanlar genellikle 2.el eşya satış süreci hakkında bilgi sahibi olmadığı için hatalar yapabiliyor. İkinci el eşya alanlar başlığı için Burak Spot’u tercih edebilir ve 05** *** ** ** numaralı WhatsApp hattımıza eşyalarınızın fotoğraflarını gönderebilirsiniz. Satış süreci böylece başlar. Daha sonra uzman değerlendirme ekibimiz göndermiş olduğunuz fotoğrafları titizlikle inceler ve olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlar.

Eğer eşyalarınız kriterlerimize uygunsa size fiyat teklifi sunarız. Fiyat her iki taraf için de tatmin edici ise dilediğiniz gün ikinci el eşyalarınızı almak için adresinize gelir ve nakit ödemeyle eşyalarınızı alırı. Burak Spot Bostancı da dahil olmak üzere İstanbul’un her iki yakasında tüm ilçelerde hizmet vermektedir.

İnternet üzerinden spotçu, 2. El eşya alan yerler, İkinci el eşya satışı gibi arama sonuçlarına baktığınız zaman pek çok firma ile karşılaşacaksınız. Seçiminizi yaparken tecrübeli, müşteri memnuniyetini ön planda tutan, kaliteli ve profesyonel hizmet veren firmamızı tercih etmeniz şüphesiz ki sizin yararınıza olacaktır. Yıllardır spot sektöründe hizmet veren firmamız tecrübesi ve kalite anlayışı ile süreci sizin için oldukça kolaylaştıracaktır. 

 

İkinci El Eşya Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

İkinci el eşya satmak istediğiniz zaman satmak istediğiniz eşyalar belli başlı kriterlere göre değerlendirilir. Satmak istediğiniz ikinci el eşyaların türü, durumu, markası gibi birtakım faktörler göz önünde bulundurulur. 2. El eşyanızı satmak istediğinizde muhtemelen şu türden sorularla karşılaşırsınız: 

Ürününüzün herhangi bir arızası, kırığı, bozuk parçası, vs. var mı? 

Ürünün markası nedir? (Arçelik, Beko, Siemens, Bosch, Samsung gibi herkesin çok iyi bildiği markalar haliyle daha çok tercih edilir.)

Eşyanın türü nedir? (Buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, televizyon, bulaşık makinesi, kurutma makinesi gibi)

Önemli olan nokta eşyalarınızın çalışır ve iyi durumda olmasıdır. Arızalı ve tamiri mümkün olmayan ürünleri maalesef alamıyoruz. Bunun dışında kalan diğer kriterler uzman ekibimizce değerlendirilip bir sonuca varılır.  

 

Neden Burak Spot?

Burak Spot yıllardır bu piyasada güvenle ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışan bir firmadır. İkinci el eşya pazarında kendine bir yer edinmiş olan firmamız reklamlarını memnun müşterileri aracılığıyla yapmaktadır. Eğer siz de ikinci el eşya almak veya satmak istiyorsanız arama motorlarında çok reklam veren firmalara değil bu işi kaliteli ve doğru yapan firmalara yönelmeli ve onları tercih etmelisiniz. Zor gibi görünen süreci kolaylaştırmanın ve sonucunda memnun kalmanın yegane yolu budur. 

Bostancı, Suadiye, Altıntepe gibi yerlerde ikinci el eşya satışı için güvenilir bir adres arıyorsanız sizin için doğru yer olduğumuza inanıyoruz. Hiç vakit kaybetmeden bize telefon aracılığıyla ulaşabilir, WhatsApp üzerinden iletişime geçebilir ve eşyalarınızı güvenle ve memnun kalabileceğiniz bir şekilde bize satabilirsiniz.