Cevizli Eski Eşya Alanlar

Cevizli Eski Eşya Alanlar

İnternette Cevizli eski eşya alanlar için kısa bir araştırma yaparsanız pek çok firmaya rastlarsınız. Biz de dahil olmak üzere hemen hemen hepsi en iyi fiyatı ve hizmeti vereceğini vaad eder. Peki hangisini tercih edeceğiniz ile ilgili bir fikriniz var mı?

Biz elbette firmamızı tercih etmenizi, eşyalarınızı satarken bizi aramanızı isteriz. Ancak önce sizi ikna edip verdiğimiz hizmetin farklılıklarını ve iş sürecimizi anlatmak istiyoruz. Böylece hem bilinçli hareket etmiş olacak, hem de eşyalarınızı satarken nasıl bir süreç işleyeceğini bileceksiniz.

Maltepe ilçesinin her sokağından, caddesinden eşya alımı yaptığımız için yüzlerce insanla muhatap olmuşuzdur. İlk defa eşya satanların hemen hemen hepsinden aynı soruları duyduk. Biz de bu soruların cevaplarından ve açıklamalarımızdan oluşan bir yazı hazırladık. İsterseniz bir göz atın, mutlaka faydası olacaktır.

İçindekiler

ESKİ EŞYA NEDİR?

Eski eşya ömrü 50-60 yılın üzerinde olan eşyalara verilen addır. İlk bakışta antika havası verse de o kadar değerli ve bulunmaz eşyalar değildir. Yani bir benzerine hatta aynısına pek çok yerde rastlayabilirsiniz. Tanımdan anlaşılmasa da birazdan türlerinden bahsedince daha akılda kalıcı olacaktır.

El halısı, gümüş eşya, eski obje, klasik mobilya, heykel, saat, deri koltuk, makam takımı, hat yazısı, varaklı mobilya bu türlere örnek verilebilir. Bu tür eşyalarınızı elden çıkarırken mutlaka işinin ehli, tecrübeli bir firma ile çalışmalısınız. Ekibimize bu konuda güvenebilir, en iyi fiyatı alabilirsiniz.

FİYATI NASIL BELİRLİYORUZ?

Her eşyanın fiyatlandırma kriteri farklıdır. El halısı alırken desenlerine, ait olduğu yöreye, renklerine göre karar veririz. Örneğin Hereke halısı değerli bir el halısı iken Isparta halısı pek tercih edilmez. Sivas Cezaevi halısı, İpek halı, bazı Türkmen halısı, Ladik halısı gibi halılar da değerlidir.

Cevlizli semtinden alınabilecek eşyalar arasında Metebronz, Kervan Mobilya, Fatih Kıral, By Kepi, Mudo Concept gibi markaların mobilyaları da sayılabilir. Ahşap imal edilmiş, işçiliği ve malzemesi kaliteli mobilyalar üreten bu markalar çok dayanıklıdır. Koltuk takımı, sehpa, aksesuar, deri koltuk, yemek odası, yatak odası modelleri çok tercih edilir.

NAKLİYE VE ÖDEME NASIL YAPILIYOR?

Cevizli eski eşya alanlar olarak alımlarımızı kendi aracımız ve çalışanlarımızla yaparız. Bu da sizin adınıza ücretsiz nakliye ve taşıma demektir. Eşyalarınızın türü, büyüklüğü ve adedi ne olursa olsun alıp taşıyabilecek kapasitemiz vardır.

Ödeme ise nakit olarak, elden yapılabileceği gibi eft veya havale yoluyla da yapılabilir. Firmamız kendi kazancı kadar sizin memnuniyetinizi de düşünmektedir. Bizi istediğiniz gün mesai saatlerimiz için de arayabilirsiniz.