Eski Eşya Alanlar

Eski Eşya Alanlar

Öncelikle şunu belirtelim eski eşya ile ikinci el eşya aynı şey değildir. Kelime anlamı aynı olsa da kastedilen eşya türü birbirinden farklıdır. Biraz kafanız karışmış olsa da detaylı şekilde anlatacağımız zaman daha iyi anlayacaksınız.

El halısı, gümüş eşya, eski obje, plak, klasik mobilya, saat, kitap, hat yazısı, tablo, işlemeli bez gibi eşyaları eski eşya olarak adlandırırız. Bu tür ürünler antika olmasa da hala değerlidir. Piyasa da talep görmektedir.

Sizin elinizde de bu şekilde eşyalar varsa bize göndererek kısa süre içinde satabilirsiniz. Nasıl fiyat teklifi alacağınızı, nasıl satabileceğinizi, nakliye ve ödeme süreçlerini kısacası tüm detayları anlatacağız. Amacımız bizi tercih etmenizi ve iş akışı hakkında bilginiz olmasını sağlamaktır.

İçindekiler

Eski Eşya Satmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Eski eşya nasıl satılır sorusunun cevabını tam olarak bu başlıkta anlatacağız. Yukarıda çeşitlerinden bahsettiğimiz eski eşya türlerinden eşyalarınız varsa bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Arkadaşlarımız sizden bazı bilgiler isteyecek, bu doğrultuda fiyat teklifi verecek veya adresinize gelerek ürünleri yerinde görecektir.

Fotoğraf göndererek fiyat almak da tercih edebileceğiniz bir yöntemdir. Eşyalarınızın fotoğraflarını çekerek whatsapp veya email ile bize kısa sürede gönderebilir, fiyat teklifi alabilirsiniz. Aldığınız fiyatı onaylamanız yani anlaşma sağlamamız durumunda eşyalarınız istediğiniz gün alınacaktır.

Bu kısım için gerekli açıklama yapıldığına göre bir diğer başlığa geçelim.

Fiyat Teklifi Neye Göre Veriliyor?

Eski eşya alanlar için önemli olan değerli, satılabilir ürünler almaktır. Her eşyanın maddi bir değeri vardır dememiz mümkün değil. Bunun için bazı kriterlere göre inceleme yapıyor, alıp alamayacağımızı ve fiyat teklifimizi buna göre belirliyoruz.

  • El halısı alanlar için halınızın yöresi, desenleri, renkleri çok önemlidir. Buna göre değerlendirme ve fiyatlandırma yapılır. Hereke halısı, Ladik halısı, Buhara halısı, Sivas Cezaevi halısı gibi halılar değerli olabilecek halılardır.
  • Gümüş satmak istiyorum diyen müşterilerimizden gümüşlerinin ağırlığını, ayar numarasını öğrenerek alım yapıyoruz. Gümüşler genelde 800, 900 ve 925 ayar olarak 3 farklı ayar numarasına sahiptir.
  • Plak, tablo, varaklı mobilya, hat yazısı, tuğra, bahü, oymalı mobilya gibi eşyalar da bu gibi detaylara göre fiyatlandırılır.

Daha fazla örnek vermek mümkünse de genel olarak fiyatlandırma bu şekilde yapılır. Halk arasında çok uzun yıllardır sahip oluğu her eşyaya antika eşya yakıştırması yapmak gibi bir huy vardır. Bu doğru bir davranış değil. Pek çok müşterimiz bu yüzden eşyalarına değerinin çok üzerinde ücret beklemekte, bu yüzden elden çıkarmayıp saklamaktadır. Bu da ürünün çürüyüp gitmesine sebep olur.

Ekibimiz uzun yıllardır eski eşya sektöründe hizmet verdiği için size en doğru fiyatı verecektir. Tüm eşyalarınızın fiyatlandırmasını yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahip olduğumuzdan emin olabilirsiniz.

Ödeme ve Nakliye

İster ağır, kaba mobilyalar olsun ister bir el halısı olsun ne alırsak alalım eşyalarınızın taşımasını ve yüklemesini kendimiz yapıyoruz. Siz ücret ödemiyor, zahmete girmiyorsunuz. Ödeme ise nakit olarak yapılır.