Her insan için evin dekorasyonu da kadar evin duvarlarında kullanılan boyanın rengi de büyük önem arz ediyor. Birçok evde beyaz duvar boyaları kullanılıyor ve bu boya türü neredeyse bütün renklerle uyum sağlayabiliyor. Bu bağlamda herhangi bir şekilde ekstra olarak mobilya renklerine karar vermek zorunda kalmıyorsunuz. Tabii ki kararınızı beyaz renk duvar boyasından yana değil de biraz daha kapalı tonu olan gri duvar boyasından yana verirseniz mobilya renklerine aşırı derecede önem vermeniz gerekecektir. Hâl böyle olunca içeriğimizde sizlerle gri duvar boyasına uyum sağlayacak mobilya önerileri sunarak daha kolay karar vermenizi sağlayacağız.

Gri Duvar Boyası İle Uyumlu Mobilyalar

Her geçen gün popülerliğini hiçbir şekilde kaybetmeyen gri duvar boyası tonları hem ofislerde hem de evlerde fazlasıyla kullanılmaktadır. Gri rengin bu denli tercih edilmesindeki en önemli etken birçok renkle kolayca uyum sağlamasıdır.

  • Beyaz ve gri renk tonlarını bir araya getirdiğinizde evinizin ve ofisinizin görüntüsü daha şık ve minimal halde olacaktır. Eğer ki sadeliğe önem veren biriyseniz bu iki kombinasyonu uygulayabilirsiniz.
  • Minimallikten uzak, bakıldığında ilgi çeken bir görüntü amaçlıyorsanız gri duvar boyasının yanına turuncu renkli mobilyalar almalısınız. Bu iki rengin uyumu ev ortamının daha sıcak ve canlı olmasını sağlayacaktır.
  • Gri duvar boyası ile birebir uyum sağlayacak diğer renk yeşil ve yeşilin tonlarıdır. Her iki renk arasında tonu ne olursa olsun mükemmel bir uyum vardır. Bu renk tonlarını özellikle yatak odası tasarımı yaparken kullanırsanız sizin için ayrı bir güzel olur.
  • Evi içerisinde canlılıktan çok soluk ve soğuk renk tonlarını kullanmak istiyorsanız açık gri ve açık mavi renklerini birbiriyle uydurabilirsiniz. Bu renkler sayesinde daha fresh bir görüntü yaratabilirsiniz.

Gri renk tonunu duvarlarınızda kullanmaya kesin karar verdiyseniz bu kararınızın ardından mobilya seçiminde genel renk arayışlarına girebilirsiniz. Bu arayışların sonucunda doğru kararı vermek için aşağıdaki gri renk kombinasyonlarını değerlendirebilirsiniz.

  • Sarı – Gri
  • Beyaz- Gri
  • Mavi – Gri
  • Kırmızı- Gri
  • Yeşil – Gri

Her anlam gri duvar boyası ile uyumlu mobilyalar oluşturmak için listelediğimiz önerileri dikkate alabilirsiniz.