Gümüş alan yerler

Gümüş alan yerler

Sahip olduğunuz gümüşleri elden çıkarmak mı istiyorsunuz? Firmamız gümüşlerinizi nerede olursanız olun adresinizden nakit satın almaktadır. Yazımızın devamında gümüş eşya satmak istiyorum diyen müşterilerimize nasıl hizmet verdiğimizi anlatacağız.

Gümüş alan yerler ile ilgili kısa bir araştırma yaparsanız pek çok firma ile karşılaşacaksınız. İçlerinden bizi tercih etmeniz halinde son derece hızlı ve kaliteli hizmet alabilirsiniz. Gümüş nasıl satılır kısmına gelince maddeler ve örnekler halinde ilerleyeceğiz ki hem sizin kafanız karışmasın hem de daha anlaşılır olsun. İşte başlıyoruz.

Gümüş Eşya Nasıl Satılır?

  • Gümüş işlenmiş halde olabileceği gibi işlenmemiş şekilde de olabilir. Örneğin işlenip şamdan, şekerlik, tepsi, kolye, küpe, bilezik yapılmış olabilir. Ya da çubuk veya şerit halinde olabilir.
  • Nasıl olursa olsun bizim alımımız değişmez. Ayar numarasına bakıp, tartarak alım yaparız. Nasıl mı?
  • Öncelikle şunu belirtelim gümüş eşya bir ayar numarası barındırır. Genellikle 800, 900 veya 925 ayar olarak görülürse de 400,600 ve 1000 ayar gibi farklı numaralara da rastlanabilir.
  • Her ayar numarasının bir piyasa değeri vardır ve ona göre alınır.
  • Örneğin bizimle iletişime geçerek gümüş eşya satmak istiyorum dediniz. Ekibimiz sizden sahip olduğunuz eşyaların kaç parça olduğunu ve ortalama ağırlığını sorar. Vereceğiniz cevaba göre adresinize gelinir.
  • Daha sonra eşyalarınız hassas terazi ile tek tek tartılır ve ayar numaralarına göre ayrılır. Her ayar numarasın o günkü piyasa fiyatı üzerinden fiyatlandırılır.
  • Mesela bize bir şamdan satacağınızı düşünelim ve ağırlığı 3 kg, ayarı da 925 ayar olsun.
  • Önemli olan 925 ayar gümüşün o günkü piyasa fiyatıdır. Bu serbest piyasa tarafından talebe göre belirlenir.
  • Fiyatın kg başı 2500 tl olduğunu düşünürsek size 3*2500=7500 tl ödeme yapılır.

Gümüş alanlar bu şekilde hizmet verip alım yapmadığı sürece doğru fiyattan gümüş satmanız imkansızdır. Mümkün olduğu kadar şeffaf şekilde, sizi sıkmadan işleyişi anlatmaya gayret ettik. Umarız anlaşılır şekilde olmuştur. Yine de sormak istediğiniz sorular olursa bizi hiç çekinmeden arayabilirsiniz.

Ekibimiz Avrupa Yakası, Anadolu Yakası ayrımı yapmadan hizmet vermektedir. Hizmetimiz kimi zaman çevre illere kadar uzanmaktadır.