İçerenköy Eski Eşya Alanlar

İçerenköy Eski Eşya Alanlar

Elden çıkarılması gereken bir veya birden fala eşyanız mı var? O zaman doğru yerdesiniz. Anadolu Yakası, Avrupa Yakası ayrımı yapmadan tüm İstanbul geneline aralıksız hizmet veriyor, bu hizmeti İçerenköy semti için de sağlıyoruz.

Daha önce hiç eşya satışı yapmadıysanız muhtemelen bazı şeyleri önceden öğrenmek isteyeceksiniz. İçerenköy eski eşya alanlar olarak olarak biz de böyle düşündüğümüz için faydalı bulacağınızı umduğumuz bir yazı hazırladık.

  • Ne tür eşyalar alıyoruz?
  • Neye göre alıyoruz?
  • Nasıl fiyatlandırıyoruz?
  • Nakliye ve ödeme nasıl yapılıyor?

Bu soruların cevaplarını merak ettiğinizi çok iyi biliyoruz çünkü yıllardır bu işi yapıyoruz. Amacımız sizi bilgilendirip bizi tercih etmenizi sağlamak. Daha önce yüzlerce insandan eski eşya aldığımız için hepsinin sürece çok yabancı olduğunu fark ettik. İsterseniz hemen başlayalım.

İçindekiler

NE TÜR EŞYALAR ALIYORUZ?

El halısı, gümüş, eski obje, tablo, plak, klasik mobilya, deri koltuk, hat yazısı, heykel, Osmanlıca kitap, saat gibi eşyalarınızı alıyoruz. Bazı müşterilerimiz bu tarz eski eşya satarken kulaktan dolma bilgilere inanıp antika eşya satar gibi bir beklenti içine girmektedir.

Yeri gelmişken belirtelim ki eski eşya, antika kadar değerli değildir. Yaşı 100 yılın üzerinde olan, bir benzerine başka hiçbir yerde rastlanamayan, bir kişiye veya bir döneme ait olan eşya antika olur.

Metebronz, Fatih Kıral, By Kepi, İsmet Mobilya, Mudo Concept, Kervan Mobilya gibi bilinen klasik eşya, deri koltuk üreten markaların eşyalarını da alıyoruz. Bunlar İçerenköy semtinde çok karşılaştığımız, satışı için çok talep aldığımız eşyalardır.

Yukarıda çeşitlerinden örnekler verdiğimiz eşyalar klasik, eski eşyalardır. Bunların da hala alıcısı, talibi olduğu için alınıp satılmaktadır. Bu yüzden bu eşyalar da değerlidir. Ancak değer kısmını bizim gibi işin ehli kişilere teslim ederseniz doğru tespit edebilirsiniz.

Ancak antika olduğundan emin olduğunuz veya şüphelendiğiniz eşyalarınız varsa İçerenköy semtindeki adresinize davet ederek yerinde görmemizi sağlayabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede değer tespiti yapabilir, nakit alabiliriz.

NEYE GÖRE FİYATLANDIRMA YAPIYORUZ?

İçerenköy semtinden eski eşya alacağımız zaman öncelikle eşya temiz mi, sağlam mı buna bakarız. Bu çok önemlidir. Çok yıpranmış, dağılmış, artık bir başkasının kullanmak istemeyeceği eşyaların alımını yapamayız.

Her eşya kendi türüne göre fiyatlandırılır. Örneğin el halısı alırken, yöresine, renklerine, desenlerine bakarak karar veririz. Hereke halısı, Uşak halısı, Sivas Cezaevi halısı, İpek halı değerli, kıymetli bir halı iken Isparta el halısı pek tercih edilmez.

Gümüş alırken ayar numarasına, ağırlığına bakarak alım yaparız. Saat alırken markaya önem veriririz. Rolex, Hublot, Cartier, Patek Philippe gibi markaların saatleri değerlidir. Örnekler artırılabilir ancak genel manada temizlik, eşyanın satılabilirliği, kondisyonu önemlidir.

NAKLİYE VE ÖDEME NASIL YAPILIYOR?

İçerenköy eski eşya alanlar olarak Ataşehir ilçesinin her semtine her gün hizmet veriyoruz. Nakliye, taşıma, yükleme, fiyatlandırma, satın alma işlemlerinin tamamı ücretsizdir. Kendi aracımız ve elemanlarımızla hizmet veriyor, sizi masrafa sokmuyoruz.

Ödeme ise nakit olarak yapılmakta, eft, havale isteyen müşterilerimiz için de istedikleri gibi ödeme yapabilmekteyiz. Bizi istediğiniz zaman arayabilir, eşyalarınız için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.