İkinci el eşya oldukça büyük bir kategoridir. Bu kategori içerisinde ikinci el beyaz eşya, ev eşyası, otomobil, iş makineleri, cep telefonu, bilgisayar, hatta hazır giyim dahi yer almaktadır. Artan tüketim ihtiyacı ile insanlar kullanmadığı eşyalarını nakite çevirmeyi tercih ederek satmaktadır. Bu sayede hem alan hem de satışı yapan kişi tasarruf edebilmektedir. İkinci el eşya satışı yapılırken en önemli nokta fiyat belirleme kısmıdır. Sıfır eşyaların fiyatlarındaki artış ile kişiler ikinci ele yönelmektedir fakat ikinci el eşya fiyatlarında da bu doğrultuda bir fiyat artışı gerçekleşmektedir. Peki 2021 ikinci el eşya fiyatları nedir? Şimdi bu konu hakkındaki detaylara bakalım.

 

  1. el eşya satın almak istiyorum diyen müşterilerimizin ilk araştırması fiyat olmaktadır. 2021 yılı 2. el eşya fiyatları ise sıfır eşyalara göre oldukça uygun kalmakta ve birçok kişiyi ikinci el alıma yönlendirmektedir. Fakat değişen kur fiyatları, üretimin düşmesi, ekonomik problemler gibi nedenlerden ikinci el eşyalarda da fiyat yükselme eğilimindedir. 2021 yılı ile beraber pandeminin de etkisi ile fiyatlarda sürekli değişiklik yaşanmaktadır. İkinci el eşyasının fiyatlarındaki değişiklik tamamen sıfırındaki fiyat artışı ile orantılıdır. 2021 yılı ile bunun en net örneğini otomobil, televizyon, telefonlar ve beyaz eşyalarda görmekteyiz. Elbette ki ikinci el sektörü sıfıra göre her zaman ekonomik bir alternatif olmaya devam etmektedir.

 

Fiyatları nasıl belirliyoruz?

İkinci el eşya alımı yaparken fiyat belirleme süreci belli kriterlere göre yapılmaktadır. Bu kriterler aşağıdaki gibidir:

 

  • Eşya temiz ve yıpranmamış olmalıdır.
  • Eşya çalışır durumda olmalıdır.
  • Eşyanın markası bilinmelidir.
  • Eşyanın satılabilir olması.

 

Eğer sizin de ev eşyası, ofis mobilyası, bahçe mobilyası, beyaz eşya, klasik mobilya, gümüş, el halısı, plak gibi ikinci el eşya alımı yapan firma veya spotçu arayışınız varsa Anadolu yakası spotçu dendiğinde akla gelen ilk isim olan Burak Spot internet sitesini ziyaret ederek bizlere ulaşabilirsiniz. İletişim