Yaz aylarının çok sıcak geçmeye başladığı son yıllarda herkes serin bir ortama kavuşmak için klima arayışına geçiyor. Yaz aylarında en büyük yardımcımız olan bu elektronik aletleri alırken birçok kriteri göz önünde bulunduruyor ve en iyisi olması için çaba gösteriyoruz. Bu noktada karşımıza yüksek fiyatlar çıkıyor. Sıfır klimalardaki fiyat artışının günden güne değişmesi ile birçok kişi ikinci el klima arayışına giriyor. Peki, ikinci el klima satın almak için nelere dikkat etmeliyiz? Yazımıza devam ederek konu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

İkinci el klima satın almak istiyorum

“İkinci el klima satın almak istiyorum” cümlesi yaz aylarında arama motorlarında en çok aratılan konu olmaktadır. Değişen iklimle beraber yazın daha da kavurucu olan sıcaklarla baş edebilmenin tek yolu klimalardan geçiyor. 2. el klima alan yerler birçok klima marka ve modeli barındırması ile bakılacak ilk yerler arasındadır. Bu yerlerde sıfırından daha uygun fiyata ve çalışmaya hazır biçimde klima bulmanız mümkün. Bu sayede klimaya ayıracağınız bütçeden tasarruf edebilecek ve para arttırabileceksiniz.

İkinci el klima satın alırken dikkat edilecekler konusu da alıcıların aklında bir soru işareti oluşturmakta. Öncelikle klimayı nerede kullanacağınıza karar verip odanızın büyüklüğüne uygun boyutta bir klima seçmelisininiz. Burada bakacağınız şey klimanın BTU değeridir. Bu değer kaç m2 odaya kaç BTU değerinin gerektiğini belirtir. Örneğin 18 ile 26 m2 arası ölçüde bir oda için 12000 BTU’ya sahip bir klima tercih etmelisiniz. Bunun yanında klimanın tipi de oldukça önemlidir. Salon tipi, mobil, kaset tipi gibi klima çeşitleri mevcut. Sizin için uygun olanına karar vermeli ve seçiminizi buna göre yapmalısınız. Markalar arasında da seçim yapmalı ve birkaç markaya şans vermelisiniz. Bu kritelere göre klima satan spotçular veya ikinci el klima alan yerler arasından istediğiniz klimaya ulaşabilirsiniz.

Eğer siz de ikinci el klima satın almak istiyorum diyorsanız ve araştırma içindeyseniz bizimle iletişime geçerek bakımlı ve çalışmaya hazır birçok marka ve model klimaya ulaşabilirsiniz. Ev eşyası, ofis mobilyası, bahçe mobilyası, beyaz eşya, klasik mobilya, gümüş, el halısı, plak gibi ikinci el eşya alımı yapan firma veya spotçu arayışınız varsa Anadolu yakası spotçu dendiğinde akla gelen ilk isim olan Burak Spot internet sitesini ziyaret ederek bizlere ulaşabilirsiniz. İletişim