Pikap diğer ismi ile plakçalar eski zamanların müzikçalarlarındandır. Şimdi de oldukça moda olan ve hemen hemen her bütçeye uygun fiyatlarla bulunabilen, plak severlerin bu aletler hakkındaki gelişmeleri yakından takip ettiği oldukça hoş bir üründür. Bu yazımızda sizlere ikinci el pikap çalar, ikinci el plakçalar fiyatları, ikinci el pikap alırken dikkat edilecekler hakkında bahsedeceğiz. Öncelikle pikap nedir sorusuna yanıt verelim.

 

Pikap veya plakçalar nedir?

Pikap ya da plakçalar adından da anlaşıldığı üzere plak çalmak için kullanılan bir müzikçalardır. Eski zamanların müzikçaları olan pikaplar son zamanlarda birçok kişinin evlerinde bulunmaktadır. Günümüzde birçok firma modern teknoloji ile birleştirilmiş pikaplar üreterek birçok kişinin yaşam alanlarında bu ürünün var olmasını sağlamaktadır.

Pikaplar, çıkardığı kendine has sesi ile birçok kişinin hayran olduğu bir üründür. Günümüzde sesleri dijital olarak dinlediğimizden, mekanik ses çıkaran bu alet bizleri geçmişe götürürken dinlediğimiz müzikten de ayrı bir keyif almamızı sağlıyor. Pikaptan bir kez müzik dinleyenlerin bir daha bırakamadığı bu ürünü satın alabileceğiniz birçok platform mevcut.

 

İkinci el pikap veya plakçalar

İkinci el pikap ya da ikinci el plakçalar, ikinci el gramofon uygun fiyatlı plakçalar almak isteyenler için iyi bir alternatif olmakta. İkinci el plakçalar satan yerler bulmak ise oldukça kolay. İkinci el eşya satan yerler, antikacılar, spotçular gibi birçok yerde ikinci el plakçalar bulabilirsiniz.

İkinci el plakçalar fiyatları ise marka, model, kullanım yılına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu tip ürünler için net bir fiyat vermek yanlış yönlendirici olabilir bu nedenle ikinci el pikap satan yerleri ziyaret ederek daha doğru bilgiye ulaşabilmeniz mümkün.

 

İkinci el pikap, ikinci el plakçalar ve ikinci el gramofon için Burak Spot internet sitemizi ziyaret edin ya da bizi arayın! İletişim

 

İkinci el plakçalar alırken nelere dikkat edilmelidir?

Pikaplar birçok modele sahip ürünlerdir. Farklı teknolojilerde üretilmiş bu ürünlerde modellerine göre birçok noktaya dikkat etmek gerekmektedir. Aşağıda pikap alırken nelere dikkat edilmeli sırlanmıştır.

 

  • Bütçenize uygun modeller seçin.
  • Otomatik pikap veya manuel pikap modellerinden birine karar verin.
  • Kayışlı veya kayışsız pikap tercihinize karar verin.
  • Marka araştırması yapın.
  • Antika veya yeni bir pikap arasında tercih yapın.

 

Bu yazımızda plakçalarlar konusuna değindik eğer sizin de ikinci el pikap veya plakçalar için arayışlarınız varsa birçok marka ve modeli bünyesinde barındıran Burak Spot ile iletişime geçin. İletişim