Gümüş yüzyıllardan beri insanoğlunun hayatında var olmuş kıymetli bir metal. Gerek süs eşyaları gerek takı gerekse de mutfak eşyaları olarak gündelik hayatımızda sıklıkla kullandığımız bir ürün. Kıymetli olması sebebiyle insanlar kimi zaman ihtiyaçları dahilinde ellerindeki bu ürünleri satma yoluna gidebiliyorlar. İşte böyle anlarda gümüş alan yerler, İstanbul’da gümüş eşya alanlar, gümüş eşyalarımı nasıl satabilirim gibi konu başlıklarında aramalar yapabiliyorlar. Sadece bu kadar da değil, gümüşlerinizi satmak istediğinizde gümüş alımı ve gümüş alış fiyatları da sormanız gereken sorular arasında yer alıyor. Bu yazımızda gümüşlerinizi satmayı düşündüğünüzde karşılaşabileceğiniz şeyleri derlemeye ve gümüş alan yerler konusunda size bilgiler vermeye çalıştık.

 

İçindekiler

Gümüş Eşyalarınızı Nasıl Satabilirsiniz?

Gümüş eşya alımı yapan yerler ilk olarak satın alacakları gümüş eşyanın görünümüne, tarihine ve güncel fiyatlara bakarak değerlendirme yaparlar. Burak Spot gümüş eşyalarınızı titiz bir değerlendirmenin ardından, piyasada bulabileceğiniz en iyi fiyat değerlendirmesiyle alıyor.  Gümüş vazolar, sürahi takımları, bardaklar, çatal kaşık takımları, yemek takımları, gümüşlük, gümüş sandıklar, takılar, süs eşyaları ve aklınıza gelebilecek, sahip olduğunuz daha pek çok gümüş eşyayı satın alıyoruz.

Gümüş eşyalarınızı satmak isteyip bizimle iletişime geçtiğinizde ilk olarak sizden evinize gelmek için randevu istiyoruz. Ardından sizi evinizde ziyaret ederek ürünlerinizi yerinde görüyor ve gümüşlerinizi ayar numarasına göre sınıflandırıyoruz. 800 ayar gümüşler farklı, 900 ayar gümüşler farklı ve 925 ayar gümüşler farklı fiyatlarla satın alınıyor. Ardından sınıflanan gümüş eşyaları tartıyoruz. 

Son olarak her ayar numarası ayrı ayrı o günkü piyasa fiyatı üzerinden değerlendirilir ve bir fiyat çıkarılarak size sunulur. Diyelim ki satmak istediğiniz 2 kg 900 ayar gümüş eşyanız var. 900 ayar o günkü piyasa fiyatını da 10.000 TL alırsak size: 2 KG * 10.000 TL = 20.000 TL ödeme yapılır.

Bu fiyatların günlük değiştiğini de belirtmeden geçmeyelim. Çünkü gümüş fiyatları da tıpkı diğer kıymetli metallerde olduğu gibi sürekli değişir. Bugün kilosuna 10 bin TL ödediğimiz gümüşe 3 gün sonra 10 bin 500 TL veya 9.500 TL fiyat verilebilir. Bu tamamen piyasa koşullarıyla ilgili bir durumdur. 

 

Gümüş Eşyalarınızı Satarken Nasıl Hareket Etmelisiniz?

Yapmanız gereken ilk şey bu zamana kadar elinizde bulundurduğunuz, ancak ihtiyaçlarınızdan dolayı satmak zorunda kaldığınız gümüş eşyalarınızın değerlendirilmesini yaptırmak olmalıdır. Bu ürünlerin hakiki olup olmadıklarını ve güncel değerlerini öğrenmeden hareket geçmemenizi tavsiye ederiz. Burak Spot’un alanında uzman, profesyonel elemanları satmak istediğiniz gümüş ürünün değerini piyasanın en iyi fiyat değerlendirmesi ile belirleyecek ve aklınızdaki tüm soruları titizlikle cevaplayacaktır. Gümüş ürünlerinizi satmadan önce aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacağından emin olabilirsiniz. 

İstanbul’da gümüş alan yerler denildiğinde akla gelen ilk firmalardan biri olan Burak Spot, elden çıkarmayı düşündüğünüz gümüş eşyalarınıza eksiksiz ve titiz bir değerlendirme sonucunda ödeme yapmaktadır. Dilediğiniz takdirde gümüşlerinizi almak için evinize kadar geliyoruz.

 

Hangi Gümüş Ürünleri Satabilirsiniz?

Sahip olduğunuz ve elden çıkarmayı düşündüğünüz her türlü gümüş eşyayı hassas bir değerlendirme neticesinde ve piyasadaki en iyi fiyatı vererek alıyoruz. İşte bu eşyalardan bazıları: 

Gümüş Kalemlik, Gümüş Aynalar, Gümüş Kutular, Gümüş Kuranı Kerim-Rahleler, Gümüş Çerçeveler, Gümüş Şekerlikler, Gümüş Sepetler, Gümüş Meyvelikler, Gümüş Şamdanlar, Gümüş Bardaklar, Gümüş Küllükler, Gümüş Tabaklar ve tabii ki takılar ve süs eşyaları. 

Bunların dışında sahip olduğunuz gümüş eşyalar varsa bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin. Ekibimiz derhal sizinle iletişime geçecek ve bilmek istediğiniz tüm sorulara eksiksiz ve doğru cevapları sunacaktır. 

 

Gümüş Eşya Nasıl Anlaşılır?

Sahip olduğunuz gümüş eşyanın hakiki olup olmadığını anlamak için bazı yollar mevcut, akla ilk geleni eşya üzerindeki ayar numarasına bakmaktır. İlk bakışta göremeyebileceğiniz bu numarayı detaylı bir inceleme ile bulabilirsiniz. Ancak üzerinde 800, 900 veya 925 yazan her eşya hakiki gümüş olmayabilir. Gümüş olmayan bazı ürünlerin üzerine de aldatıcı şekilde bu damgalar vurulmuş olabilir. Bunun için Burak Spot’un uzman elemanlarıyla çalışmanız önemlidir. Profesyonel ekibimiz titiz bir inceleme sürecinin ardından eşyalarınızın gümüş olup olmadığına karar vereceklerdir.  

Çok eski eşyaların üzerinde ayar numarası yazmıyor olabilir, bu onlarım gümüş olmadıkları anlamına gelmez. Uzman arkadaşlarımız üzerinde ayar derecesi olmasa bile gümüşün hakiki olup olmadığını anlayacak işlemleri gerçekleştirirler. Bunlara dikkat etmeniz çok değerli eşyalarınızı çok ucuz fiyatlara satmamanız için önemlidir. Burak Spot hiçbir noktada zarar görmemeniz için titiz ve özenli bir süreç yürütür. 

 

Gümüş Alan Yerler

Evinizin bir köşesinde bekleyen, artık kullanmak istemediğiniz, ihtiyaçtan dolayı satmayı düşündüğünüz tüm gümüş eşyalarınızı Burak Spot’a piyasadaki en iyi fiyat değerlemesiyle satabilirsiniz. Gümüş alan yerler için yapacağınız araştırmalarda karşınıza pek çok firma çıkacağından emin olabilirsiniz. Ancak eşyalarınızı hak ettiği şekilde değerlendirmek, gerçek değerine satmak, paranızı anında almak için güvenilir bir yer arıyorsanız Burak Spot doğru bir seçim olacaktır. Zor ve uğraştırıcı gibi görünen bir süreci sizler için çok basitleştiriyor ve güvenilir şekilde ürünlerinizi satmanızı sağlıyoruz.

Umarız bu yazımızda aklınıza gelebilecek sorulara cevaplar bulabilmişsinizdir. Sizin için çok değerli olan gümüşlerinizi titizlikle incelediğimizden, piyasadaki en iyi fiyat üzerinden değerlendirdiğimizden emin olarak satabilir ve ödemenizi anında alabilirsiniz. İstanbul’da gümüş alan yerler arıyorsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.