Ev dekorasyonu yaparken süreci aşamalara bölerek planlama yapabilirsiniz. Bu planlamayı takip ettiğiniz süre boyunca mükemmel tasarımlar ortaya çıkarmanız adeta kaçınılmaz olacaktır. Hâl böyle olunca kapı tasarımları konusunda da biraz irdeleyici olmanız gerekiyor. Renk konusunda evinize uygun, içinizi ferah tutacak renk çeşitlerini tercih ederseniz adeta evinizde hiç beklenmedik bir farklılık yaratmış olacaksınız.

İçindekiler

Duvar Rengi ve Kapı Modelleri Arasındaki Uyuma Dikkat Edin

Bir evin içerisinde birden fazla oda bulunmaktadır. Her odanın duvar rengi aynıysa kapı rengi seçimi konusunda herhangi bir problemle karşılaşma olasılığınız olmayacaktır. Bu sebeple seçimlerinizde doğrudan odanın rengiyle uyumlu kapı rengi seçerek en güzel tasarımları elde etmeye çalışın. Her iki renk arasında ortaya çıkabilecek bir uyumsuzluk evin tüm ihtişamını alıp götürecektir. Bu konuda sizlere daha detaylı öneriler sunarak fikir sahibi olmanızı sağlayacağız.

  • Ahşap kapılar için duvar rengine uyum fazlasıyla önemlidir.
  • Kapı satın almadan önce duvar rengine karar verin.
  • Kapının malzemesi renk seçimi konusunda önem sahibidir.

Bu üç ana kriter duvar rengine göre kapı seçimi konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Her birini ince eleyip sık dokuyarak uyum içerisinde seçtiğinizde evinizin görünümü hem sizlere hem de dışardan gelen misafirlerinize mükemmel gelecektir.

Parke Rengi Kapı Rengini Seçmede En Önemli Kriterdir

Her ne kadar kapı rengini seçerken duvar rengine dikkat ediliyor olsa da parkeler ve kapı arasındaki uyum da göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir. Bu sebeple parke rengine yakın tonlar seçmeli ve kapılarınızı o renk tonlarında satın almalısınız. Her iki rengin birbiriyle oluşturduğu uyumsuzluk sizlere mutsuzluk verecek ve karşıdan bakıldığında fazlasıyla dikkat çekecektir. Kötü bir görüntüyle dikkat çekmesinin yerine gerçekten mükemmel ve kaliteli bir şekilde dikkat çekmesi herkes gibi sizin de tercihiniz olacaktır.

Her iki başlıkta anlatılan tüm detaylara dikkat ettiğinizde kapı modelleri seçiminde renklerin ne kadar önemli olduğunu anlayabileceksiniz. Bu sebeple evinizin kapısının renklerini belirlemeden önce her iki başlığı da dikkatli bir şekilde okuyarak kendi zihninizde planlamış olduğunuz durumlarla karşılaştırmalısınız. Bu sayede mükemmel bir ev dekorasyonu yapmak için ekstra çaba içerisine girmenize gerek kalmaz.