Bugün ki yazımızsa sizlere klasik mobilyalardan bahsedeceğiz. İkinci el klasik mobilya alan yerler nerelerdir, antika mobilya alanlar, 2.el klasik mobilya satışı gibi sorulara yanıtlar bulacağımız yazımıza klasik mobilya nedir başlığı ile başlayalım.

 

Klasik mobilya nedir?

Klasik mobilya; fabrika üretiminin olmadığı zamanlarda el emeği ile üretilen mobilyalara verilen isimdir. Bir mobilyanın klasik mobilya veya antika mobilya denebilmesi için 50 yıllık olması gerekmektedir. Fakat günümüzde fabrika üretimi olan birçok klasik mobilya çeşidine rastlamaktayız. Şimdilerde bu mobilya türlerine avangard mobilyalar da denmektedir. Fakat en başta da dediğimiz gibi klasik mobilyanın en az 50 yıllık bir geçmişi olmalıdır. Üretildiği dönemin el işçiliği ve malzeme kalitesini yansıtan bu mobilyalar genel olarak oymalı, iri, kumaşları oldukça şık tercih edilmiş gösterişli mobilyalardır. Çok önceleri saraylarda kullanılan klasik mobilya türleri sonralarda zengin halk kesiminin de ulaşabileceği duruma gelmiş ve bu şekilde yayılmıştır.

 

İkinci el klasik mobilya

İkinci el klasik mobilya, klasik ve antika eşya meraklıları tarafından takip edilen bir ürün grubudur. 2.el klasik mobilya alan yerler sıklıkla klasik eşya meraklıları tarafından ziyaret edilen yerlerdir. Bu tür mobilyaların tercih edilmesindeki en önemli etken artık el emeği ile üretilen klasik mobilyaların neredeyse yok olmaya yüz tutmasıdır. Bu tip mobilyaların tamir ve tadilat yapılarak korunması ve sonraki nesillere aktarılması oldukça önemli bir mevzudur. İkinci el klasik mobilyalar birçok özelliğe sahiptir. Genel olarak 50 yıl veya daha eski olan bu mobilyalar tamamen el işçiliğidir. İkinci el klasik mobilya alırken genel olarak bu özelliklere bakılmaktadır. Bir yönü ile 2.el antika eşya kategorisine de giren bu ürünler oldukça kıymetlidir.

 

İkinci el klasik mobilya alanlar

İkinci el klasik mobilya alan yerler genel olarak antikacılar, mobilyacılar ve spotçulardır. Klasik mobilya alan yerler dendiğinde akla ilk gelen yerler olan bu mağazalar öncelikle ürünlerinizi inceler ve eğer klasik mobilya kategorisine girerse ürünlerinizi almaktadırlar. Eğer siz de iyi durumda olan klasik mobilyalarınızı satmak istiyorsanız İkinci el klasik mobilya alan yerler arasında sıklıkla tercih edilen Burak Spot’ u ziyaret edebilir ürünlerimizi inceleyebilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz. İkinci el klasik mobilya hakkında daha fazla bilgi için Burak Spot internet sitesini ziyaret ederek bizlere ulaşabilirsiniz. İletişim