Klozet seçimi nasıl yapılmalıdır? Klozet alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Tuvalet tasarımı için en önemli unsura göz atalım.

Banyo ve tuvaletlerimizden en sık kullanılan eşyalardan bir tanesi klozet olmakta. Bu bağlamda klozet seçimi gerçekten büyük önem arz ediyor. Zira kaliteli ve düzgün bir klozet seçimi yapmazsak uzun vadede memnuniyetimiz bir hayli düşebilir. Hem dekoratif ve hem de işlevsel açıdan klozet seçimini rastgele değil, enine boyuna düşünerek gerçekleştirmeniz gerekir. Peki klozet seçimi nasıl yapılmalıdır?

İçindekiler

Klozet Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Klozet seçerken işlevsel manada dikkat etmeniz gereken iki husus var. Bu hususlardan ilki kanallı ya da kanalsız, ikincisi ise asma ya da normal klozet seçimi. Kanallı klozet seçerseniz klozetinizden akan su her tarafa gider. Ancak bu kanallarda istenmeyen canlıların büyümesi son derece olasıdır. Kanalsız klozetlerde bu imkân bulunmaz, fakat su da her tarafa gitmez. Bu noktada bizim tercihimiz kanalsız geleneksel klozetten yana olacak. Ancak sık temizlik yapan birisiyseniz kanallı klozetten muhtemelen daha çok memnun kalmanız olası.

Asma klozetler banyonuzda daha az yer kaplarlar, zira arkalarında rezervuar bulunmaz. Ancak normal klozetlerde durum böyle değildir. Dolayısıyla eğer şansınız varsa asma klozet almanız her açıdan daha mantıklı. Böylece hem yer tasarrufu yapabilir ve hem de dekorasyon bazında kazanım elde edebilirsiniz.

Klozet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klozet alırken dikkat edilmesi gerekenler hususunda temel prensipleri sizlere saydık. Bu prensiplerin ışığında artık yapacağınız seçim dekorasyon arzularınıza göre değişmekte. Fakat her klozetin standart uzunlukta olmadığını unutmayın. Bu bağlamda klozetinizi seçerken uzunluğuna da muhakkak dikkat edin.

Klozetinizi beyazın dışında farklı renklerle de almanız mümkün. Her ne kadar sıkça tercih edilmese de bu yöntem özünde son derece ilginç bir dekorasyon şekli. Özellikle siyah klozetlerin son derece şık olduklarını belirtelim. Klozet seçimi nasıl yapılmalıdır ve klozet alırken dikkat edilmesi gerekenler ile siz de rahatlıkla en iyi klozet seçimini gerçekleştirme şansına sahipsiniz.