Hiç beklemediğiniz anlarda hayat kurtarıcı özelliği olan komodin modelleri işlevleri açısından yatak odasının vazgeçilmezleri olabiliyor. Bu sebeple ister üzerine abajur koyun, isterseniz de yatarken bir bardak su koyun yine de satın alırken ya da seçerken dikkat etmelisiniz. Hem görsel zenginlik açısından sizlere mükemmeli sunarken hem de kolaylık açısından da sizleri mutlu etmeye devam ediyor. Bu içeriğimizde komodin seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

İçindekiler

Komodin Seçerken Dikkat Edilecek Hususlar

Bu hususlar doğru ürünü seçmek adına sizlere yol gösterici olacaktır.

  • Doğru Ölçü
  • Kullanışlılık
  • Dayanıklılık
  • İşlevsellik
  • Uyumluluk

Bu başlıkları biraz daha detaylandıralım.

Doğru Ölçü

Bir komodin satın aldınız ancak bu ürünü satın alırken ölçüsüne dikkat etmediniz. Bu durumun sonucunda ürünün olması gerektiği gibi durmaması, yatağınızdan yüksek kalması ve buna benzer birçok durumla karşılaşabilirsiniz. Hiçbir olumsuz duruma fırsat vermemek için konumu belirleyerek gerekli ölçüleri alın. Bu konuda biz sizlere kolaylık sağlamak amacıyla ideal komodin ölçülerini aşağıda veriyoruz.

Yükseklik: 65 – 72 CM

Genişlik: 60 CM

Kullanışlılık

Bir diğer önemli nokta kullanışlılıktır. Komodini nasıl kullanmak istiyorsanız seçiminizi ona yönelik yapmanız gerekiyor. Yatağınızda kitabınızı okurken üzerine kahve bıraktığınızda dökülen kahvenin iz bırakmamasını istiyorsanız daha kaliteli malzemelerden satın almalısınız. Bu konuyu kullanım amacınıza göre şekillendirebilirsiniz.

Dayanıklılık

Bir komodinin üzerine genellikle abajur koyulur. Bu sebeple de komodinin kesinlikle abajurun yanı sıra bardak ya da diğer süslemelerin koyulduğunda malzemeleri tartması gerekmektedir. Hâl böyle olunca dayanıklı bir ürün seçerek yıllarca kullanabilirsiniz.

İşlevsellik

Yatak odası içerisinde fazlasıyla depolama alanına ihtiyacınız olabilir. Bundan kaynaklı olarak bol çekmeceli bir komodin aldığınızda depolama ihtiyacınızı büyük ölçüde karşılayabilirsiniz. Her geçen gün çıkan daha işlevsel modeller arayışınıza yanıt verecektir.

Uyumluluk

Yatağınızın boyutuna göre uyumlu bir komodin yaptırmanız sizler için kolaylık olacaktır. Bir gece uyurken komodinin üzerine uzandığınızda suyunuzu alamamak sizin için kötü olur. Hiç bu gibi durumlara sebebiyet vermeden alış aşamasında ölçülere dikkat edin.

Bu kriterlerin tamamına dikkat ettiğinizde hayal ettiğiniz ürünü satın almaya doğru bir şekilde karar verebilirsiniz.