Ev dekorasyonumuzun en önemli ve baş parçalarıdır mobilyalar. Evimize geldiğimizde hem gözümüze güzel görünmeleri ile hem de oturduğumuzda rahatlıklarıyla bizim için vazgeçilmez parçalar haline gelmişlerdir. Koltuktan, tv ünitesine, yemek masasından zigon sehpasına kadar her bir parçayı seçmek hem çok keyifli hem de düşündürücü olabilir. Bu yazımızda sizlere mobilya seçimi nasıl yapılır, mobilya seçerken nelere dikkat edilir konusundan bahsedeceğiz.

 

Mobilya nasıl seçilir?

Mobilya nasıl seçilir sorusuna verilecek ilk cevap belki estetik görünüme sahip olmalı cevabı olabilir. Estetik mobilyalar elbette ki bir kriter fakat öncelikle dikkat edilmesi gereken birçok nokta olduğunu hatırlatmak isteriz.

Mobilya seçimi yaparken ilk dikkat edilecek konu mobilyanın sağlamlığıdır. Kaliteli ahşaba sahip ürünler tercih edilmesi mobilyada uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Eğer mobilyalarınızı birkaç yıl içerisinde değiştirmeyecekseniz kalitesinden ödün vermeyen markalara yönelmelisiniz.

Mobilya seçiminde diğer bir önemli nokta ise mobilyaların ergonomik olması. Ergonomik mobilyalar konfor vadederler bu sayede sizler de evlerinize vardığınızda konforlu ve rahat mobilyalarda vakit geçirebilirsiniz. Buna ek olarak kullanım kolaylığı sağlayan ergonomik mobilyalar ile ekstra fonksiyonlara da sahip olabilirsiniz.

Mobilyalarda fonksiyonellik demişken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise koltuklarınızın yatak olabilme özelliğidir. Koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gereken bir özellik olan yatak özelliği ile evlerinizde misafirlerinize yer açabilir ve iyi vakitler geçirebilirsiniz. Bunun yanında bazalı koltuklar veya bazalı yataklar seçerek ekstra depolama alanları oluşturabilirsiniz.

Mobilyalarınızda döşemelere karar vermek de oldukça önemli bir noktadır. Yüzlerce çeşit arasından nasıl koltuk döşemesi seçilir diye düşünebilirsiniz. Burada dikkat edilecek birkaç nokta mevcut. İlki terletmeyen kumaşlar seçmek olacak. Oturduğunuzda veya uzandığınızda terleten bir döşeme ile yaşamak çok zor olabilir, özellikle yaz aylarını düşündüğümüzde daha da zor bir durum olacaktır. Koltuk ve yatak kumaşlarınızın kesinlikle yumuşak, pamuklu kumaşlardan tercih edin. Kumaşlara dokunun ve iyi düşünerek karar verin. Bunun yanında leke tutmayan kumaşlar tercih ederek temizliği dert etmeyebilirsiniz. Son olarak renge de karar verdiğinizde mobilya seçiminizi en iyi şekilde yapmış olacaksınız.

 

Eğer siz de mobilya satın almak istiyorum diyorsanız ve tercihinizi ikinci el mobilyalardan kullanacaksanız klasik mobilyalar ve modern mobilyalar gibi seçenekleri barındıran mağazamıza sizleri bekliyoruz. Anadolu yakası spotçu dendiğinde akla gelen ilk isim olan Burak Spot internet sitesini ziyaret ederek bizlere ulaşabilirsiniz. İletişim