Fırın, yaşattığı sağlıklı pişirme deneyimi dolayısıyla bir mutfağın en vazgeçilmez ana elemanlarından biridir. Sağladığı pişirme kolaylığı, ve her şekilde yiyeceği kısa sürede güzel bir şekilde pişirmesi ile en çok tercih edilen pişirme ürünüdür. Günümüzde bu rahatlığı gelişen teknolojiye borçluyuz. Çok programlı, zaman ayarlı, farklı pişirme seçeneklerine sahip akıllı fırınlar günümüzde oldukça kurtarıcı ve popüler. Bu yazımızda çeşitli markalardan ve ürettikleri fırınlardan bahsedeceğiz.

İçindekiler

Arçelik Fırınlar ve Fiyatları

Ülkemizin en gözde ve önde gelen markalarından biri olan Arçelik, 1955 yılında Vehbi Koç tarafınfan kurulan Arçelik’in öyküsü aslında 1935’li yıllara kadar dayanmaktadır. Çünkü firma sahibi olan Vehbi Koç, 1935’li yıllardan beri beyaz eşya alanında br girişim yapmak istiyor ve bunu planlıyormuş. İyi düşünülmüş ve çok emekler harcanmış bu marka günümüzde Türkiye’de ve Dünya’da çeşitli ülkelerde en sevilen markalardan birisi olmayı başarmıştır. Günümüzde Arçelik, dünya çapında 27.000 çalışanı; Türkiye, Romanya, Rusya, Çin, Güney Afrika ve Tayland’da olmak üzere 18 üretim tesisi; 34 satış ve pazarlama organizasyonu ve 10 markasıyla (Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy ve Altus) 145 ülkede ürün ve hizmet sunmaya devam ediyor.

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte Arçelik birçok fırın modeli sunmaktadır. Bunlar ocaklı fırınlar başta olmak üzere, ankastre fırınlar, tekli fırınlar ve mikrodalga fırınlar olarak kategorize ediliyor. Genele baktığımızda ihtiyaca ve lükse göre değişen fiyat skalası mevcut. Şu an en ucuz Arçelik fırın 1700 Türk Lirası’ndan başlamakta ve en yüksek fiyat etiketleriyle ankastre fırınlar 11 bin Türk Lirasına kadar uzanmaktadır.

SIEMENS Fırınlar Ve Fiyatları

SIEMENS dünyada bilinen en iyi markalardan biri olarak popülerliğini uzun yıllardır korumakta. Bir Alman markası olan Siemens Türkiye’de 1800’lü yıllardan beri boy göstermekte. Evet bu markanın Türkiye’deki hikayesi Osmanlı dönemine dayanıyor. Ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin teknoloji ve altyapı hamlelerinde de güvenilir bir iş ortağı olarak yer aldı: 1928’de Türkiye’deki ilk Siemens fabrikası Eskişehir’de kuruldu. Yani Siemens Türkiye’ye ürün ve hizmet sunmanın ötesinde, önemli bir yatırımcı olarak da katma değer sağladı. Sonraki yıllarda da köprü, tünel, otoyol, yüksek hızlı trenler, sinyalizasyon, sağlık sistemleri, fabrika altyapıları gibi projelerle Türkiye’nin her noktasında Siemens imzası görülür hâle geldi. Günümüzde yalnızca beyaz eşya değil birçok elektrikli alet geliştiren bu firma her alanda oldukça yetkin ve güvenilir. Siemens markasından ürün tercih eden kullanıcılar genel olarak yorumlarını hep olumlu bir şekilde satıcılarına yansıttıkları da görülmekte. 

Günümüzde Siemens markası birçok gelişmiş teknolojik özelliklere sahip akıllı fırınlar, ocaklı fırınlar, ankastre fırınlar, mini-midi fırınlar ve mikrodalgalı fırınlar sunmakta. Bu fırınların günümüz fiyatlarına baktığımızda 4 bin Türk Lirası ile 24 bin Türk Lirası arasınde değişen geniş bir fiyat skalasına sahip olduğunu görüyoruz. Siemens bir Alman firması olduğundan dolayı değişen kur fiyatları da ürünlerine oldukça sert bir şekilde yansıyor.

Bosch Fırınlar Ve Fiyatları

Bosch firmasının hikayesi “Yaşam için ev aletleri” mottosuyla yıllar önce Almanya’da başlamış. Günlük hayatın kolaylaşmasını esas alan bu marka, ev işlerinde zamandan tasarruf edip kaliteden ödün vermemeyi hedefliyor ve bizlere ev aletlerini olabilecek en kullanışlı şekilde sunuyor. 2020’dn beri dünyanın dört bir yanında üretim gerçekleştiren bu firmanın günümüzde 40’tan fazla üretim tesisi olduğu biliniyor. Oldukça güvenilir ve kaliteli ürünler sunan bu firma yeni nesil teknolojik ev aletleri konusunda oldukça profesyonel bir vizyona sahip. 2014 yılında fırınlarında devrim niteliğinde bir yeniliğe giden Bosch firması Perfect Bake ve Perfect Roast teknolojilerinin birleşiminden doğan yeni akıllı bir özellik ile cihazlarını güncellemiş. Bu yeni gelişen cihazlar sayesinde yemeklerin pişirme sürecinin hangi noktasında olduğu hakkında fırınınızı bilgilendiriyor. Isı türünde, sürede ve sıcaklıkta yapılan otomatik ayarlamalar her yemekte mükemmel sonuçlar elde edilmesine yardımcı oluyor. Yeni geliştirilen bu akıllı sensörler sayesinde en iyi pişirme deneyimini Bosch fırınlar ile yaşamak mümkün gözüküyor. Bütün enerjisini ve araştırma birikimlerini ev hayatını kolaylaştırmaya adayan Bosch firması, gerçekten de yaşam için ev aletleri üretiyor.

Günümüzde Bosch markası birçok gelişmiş teknolojik özelliklere sahip akıllı fırınlar, ocaklı fırınlar, ankastre fırınlar, mini-midi fırınlar ve mikrodalga fırınlar sunmakta. Bu fırınların günümüz fiyatlarına baktığımızda 4 bin Türk Lirası ile 31 bin Türk Lirası arasında değişen geniş bir fiyat skalasına sahip olduğunu görüyoruz. Bosch markası da bir Alman firması olduğundan dolayı değişen kur fiyatları da ürünlerine oldukça sert bir şekilde yansıyor.

Samsung Fırınlar Ve Fiyatları

Dünyaca ünlü teknoloji markası Samsung, Güney Kore merkezli bir markadır. Samsung 1938 yılında Güney Kore’de kurulmuştur. Firma günümüzde telefonlardan televizyonlara, tabletlere, akıllı ev eşyalarına kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Teknoloji denilince akla ilk gelen firmalardan biri olan Samsung günümüzde dünyada en yüksek marka değerine sahip 6. firma olarak bilinmekte. Samsung ürünlerini kullanan müşteriler oldukça memnun ve performanslarından mutlu. Geri dönüşleri olumlu olan bu firmanın ürünleri günümüzde her bütçeye hitap edecek şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Samsung fırın fiyatları günümüzde 3 bin Türk Lirası ile 13 bin Türk Lirası arasında değişmektedir. Diğer markalara göre daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Vestel Fırınlar Ve Fiyatları

1984 yılında Manisa’da kurulan Vestel, 1994 yılında Zorlu Holding bünyesine katılmış ve gücüne güç katarak büyümeye devam etmiş bir Türk markasıdır. Vestel firması Türkiye’nin en önemli teknoloji firmalarından biri olarak günümüzde televizyondan beyaz eşyaya, beyaz eşyadan klimaya ve klimadan bilgisayara kadar dünya standartlarında gerçekleşen üretim yelpazesi ile 103 ülkeye ihracat yapmaktadır. Vestel, özellikle Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri olan; Almanya, İngiltere ve Fransa’da %20 Pazar payına sahiptir. Dünya üzerinde ise %5 gibi bir rakam ile oldukça başarılı bir firmadır. Ülkemizde oldukça tercih edilen bir marka olan Vestel çeşitli ürünleri ile öne çıkmaktadır. 

Vestel markası birçok gelişmiş teknolojik özelliklere sahip akıllı fırınlar, ocaklı fırınlar, ankastre fırınlar, mini-midi fırınlar ve mikrodalga fırınlar sunmakta. Bu fırınların günümüz fiyatlarına baktığımızda 3 bin Türk Lirası ile 10 bin Türk Lirası arasında değişen geniş bir fiyat skalasına sahip olduğunu görüyoruz. Yurtdışı merkezli firmalara göre biraz daha uygun bir fiyat skalasına sahip olan bu Türk markası oldukça sevilmekte ve tercih edilmekte olan bir marka. 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte rekabetin de arttığını açıkça görüyoruz. Çeşitli markalar ve çeşitli fiyat skalaları mevcut. Biz en kaliteli ve en kullanışlı ve aynı zamanda çağa ayak uyduran markaları tercih etmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Teknolojinin gelişme hızı ile evdeki ev aletlerinin eskime hızı doğru orantılı. Her geçen gün eskiyen teknolojik aletlerinin önceki performanslarını göstermediğini, ya da çağa göre yavaş kaldıklarını görüyoruz. Eğer şu an kullandığınız elektrikli ev aletlerinin sizin için miladı dolduysa, tamir etmek ile uğraşmayın. Bize getirin ve yerine daha konforlu, çağa ayak uyduracak olan bir fırın edinin. Detaylı bilgi için 0 552 703 41 41 no’su üzerinden bizimle iletişime geçin! 

İlginizi Çekebilir:

Ocaklı Fırın Ölçüleri Nelerdir?

Ocaklı Fırın Nasıl Temizlenir?

Ocaklı Fırın Nasıl Taşınır?