Ofis içerisindeki mobilyaların seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar sadece çalışma esnasında rahatlığı değil ofis içerisindeki çalışmanın verimini de etkiler. Bu sebeple ofis masası seçerken fazlasıyla dikkatli olmanız gerekmektedir. En iyi masayı seçmeden önce masanın büyüklüğü, yerleştirileceği alanın genişliği, mobilitesi, rahatlığı ve buna benzer birçok kriteri kendinize göre belirlemelisiniz. Bu bağlamda ofis masası seçiminde dikkat etmeniz gereken konuları içeriğimizde sizlerle detaylıca paylaşıyoruz.

İçindekiler

Doğru Ofis Masası Seçimi Nasıl Yapılır?

Ofiste çalışma performansınızı etkileyecek olan masanın seçiminde aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Fiyat
  • İhtiyaç
  • İşlevsellik
  • Boyut
  • Estetiklik
  • Kolay Temizlik

Fiyat

Bir masa almadan önce kesinlikle maliyet planlaması yapın. Bütçenizi ayarladıktan sonra karşınıza farklı fiyat aralıklarında masalar çıkararak bunların arasından en uygun olanı seçin. Bu durum sizler için en doğru ofis masası seçiminde en önemli kriter olacaktır.

İhtiyaç

Ofis içerisinde genellikle oturarak çalışıldığı için rahat bir ofis masası satın almak en önemli ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Bu sebeple de günümüzde neredeyse birçok ofis masası üreticisi işlevsellik ve insan sağlığına önem veren üretimler gerçekleştiriyor.

İşlevsellik

Ofis masalarında fiyat ve ihtiyacın ardından dikkat edilmesi gereken en önemli husus işlevselliktir. Bir çalışma masasında çalışmanızı sürdürürken sürekli olarak dosya almak için dolaba gitmek vakit kaybetmenize sebep olacaktır. Bu sebeple masanızın dosya gözleri, çekmeceleri ve buna benzer alanları olmasına önem verin.

Boyut

Ofis masalarında boyutun çok önemli bir yeri vardır. Bundan dolayı masa seçiminde boyuta fazlasıyla önem vermelisiniz. Çalışırken mükemmel performans alabileceğiniz, size geniş bir alan sunacak masaları tercih edebilirsiniz. Hâl böyle olunca ofis içerisinde masanızı yerleştireceğiniz bölümün boyutlarına göre karar vermek sizler için çok iyi olacaktır.

Estetik

Fiyat, ihtiyaç, işlevsellik ve boyut derken kesinlikle ve kesinlikle estetiklikten uzak kalmayın. Bu kriterden uzak kaldığınızda ofisinizin dekorasyonunu arka plana atmış olacaksınız.

Ofis masasını yukarıdaki kriterleri değerlendirerek satın aldıysanız günümüzde temizlik konusunun daha fazla önemli hale gelmesinden dolayı ofise yerleşim yapmadan önce güzelce sterilize ederek virüslerden arınmasını sağlayın. Bu sayede dış ortamlarda yer alan virüsleri ofisinize getirmemiş olacaksınız.