Spot Eşya Nedir, Nasıl Satılır?

Spot Eşya Nedir, Nasıl Satılır?

Biz eski eşya alıp satıyor, yıllardır bu işle meşgul oluyoruz. Ancak müşterilerimizden sürekli spot eşya ile ilgili sorular geliyor. Biz de bu sorunun cevabını vermek, size faydalı olacağını düşündüğümüz detayları sıralamak istedik. Spot eşya nedir, nasıl satılır, kime satılır öğrenmek için sizi yazımızın devamına davet ediyoruz.

İçindekiler

SPOT EŞYA NEDİR?

Öncelikle spot eşya ne demek bunun tanımından başlayalım. Sıfır eşya ile spot eşya aynı şeydir. Kutusu açılmamış, servis kurulumu yapılmamış, faturası olan eşyadır. Spot denmesinin sebebi fiyatının bayii fiyatından düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Örnek vererek açıklayalım daha iyi anlaşılsın.

Bir şahıs sıfır çamaşır makinesi alır ve bunu çeşitli sebeplerden dolayı kullanmayıp satmak ister. Böyle bir durumda spot eşya alanlar veya sıfır eşya alanlar ile iletişime geçer. Bu firmalar da fiyatta anlaşıp makineyi bu şahıstan nakit satın alır. Haliyle bayii de satılan fiyatın altında satın alıp daha uygun fiyata satarlar. Bayii de bir çamaşır makinesi 2500 tl ise spot piyasa fiyatı 2000 tl civarında olabilir.

Taşıma esnasında vuruk, çizik, kırık, çatlak gibi kusurları olan eşyaların daha sonra düzeltilip satılması ise revizyonlu satıştır. Bunun spot satışla bir alakası yoktur. Revizyonlu beyaz eşya satışı zamanla bitmiş, böyle eşyalar nadir alınıp satılmaktadır.

HANGİ EŞYALAR SPOT ALINIP SATILIR?

Hemen hemen her tür eşya spot olarak alınıp satılsa da biz bunun belirli bir bölümü ile ilgilenmekteyiz. Beyaz eşya, klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, bulaşık makinesi, mobilya bunların başında sayılabilir. Dediğimiz gibi otomotiv sektöründe bile sıfır veya spot satışı olabiliyor.

NEYE GÖRE FİYAT VERİYORUZ?

Müşterimizin bu tür eşya satacağı zaman bize markasını ve modelini söylemesi yeterli. Örneğin 65Ru7440 Samsung televizyon satmak istiyorum  şeklinde bilgi almamız kafi. Ekibimiz hemen ürünün spot fiyatını yani alabileceğimiz fiyatı teklif ediyor.

Fiyat konusunda anlaşma sağlanmasının ardından istediğiniz gün adresinizden alım yapılır. Alımlarımız kendi aracımız ve ekibimizle yapılmakta, sizden hiçbir ücret talep edilmemektedir. Yani zahmet çekmeden, sorun yaşamadan satış yapabilirsiniz.

ÖDEME VE NAKLİYE

Spot eşya nedir, nasıl satılır sorusunu cevaplamaya çalıştık ama ödeme ve nakliye kısmına değinmeden olmaz. Alımları kendi araçlarımız ve elemanlarımız ile yapılmakta, size zahmet verilmemektedir. Satacağınız eşya ne kadar büyük veya fazla olursa olsun alım yapabilecek ekibimiz ve aracımız vardır.

Ödeme ise nakit olarak yapılmakta, fiyat düşürmek için tekrar tekrar pazarlığa girilmemektedir. Bizi 0552 703 41 41 numaralı telefonumuzdan istediğiniz gün, mesai saatleri içinde arayabilir, sıfır eşya satışı yapabilirsiniz. Size hizmet vermekten mutluluk duyarız.