Spotçu; sıfır veya kullanılmayan ikinci el eşyaların alım ve satımını yapan mağazalara verilen isimdir. Bunun yanında spotçular markaların teşhir ürünlerinin de alımını yaparak onları sıfırından daha uygun fiyata satmaktadır. Bu sayede hem alıcı hem de satıcı kar edebilmektedir.

İkinci el eşya alımı yapan yerler, eşyaları seçerken satılmaya uygun ürünler almaya dikkat etmektedir. Bu sayede ürünün alıcı tarafından kullanıma hazır olması sağlanmaktadır. Bu nedenle evlerinde yeniliğe gitmek isteyenler veya yeni ev kuranların sıklıkla uğradığı mağazalar arasında spotçular yer almaktadır. Bunun yanında taşınırken eşyalarının yeni evlerine uymamasından dolayı birçok kişi yeni eşyalarını da satmakta. Bu sayede çok iyi durumda olan eşyalar sıfır fiyatından çok daha uygun fiyata tüketici ile buluşturulmaktadır.

Günümüzde herşeyin hızla değişmesi ile tüketimde de hızlı bir artış meydana gelmektedir. Tüketimin artması ve sürekli yeni eşyaların alınması ile mevcut düzenimizden çabucak sıkılmaya ve elimizdekilerden hızlıca kurtulmaya çalışmaktayız. Bu noktada spotçulara da fazlasıyla ihtiyaç duyulmakta.

Online uygulamalardan satış yapılamayacak türde eşyaların alımı veya satımını kolaylaştıran spotçularda işlemlerin güvenli bir şekilde yürümesi için tüm belgeleme işlemleri gerçekleştirilerek satış yapılmaktadır. Peki, spotçular ne satar? Şimdi bu sorunun cevabına bakalım.

 

Spotçularda satılan eşyalar

Spotçular bir evin tüm ihtiyacını karşılayabilecek tüm ürünü bünyesinde barındırmaktadır. Sıfır fiyatının yüksek olması nedeni ile ikinci el eşya satışı yapan yerlerden alışveriş yapmak çok daha karlı olmaktadır. Spotçular, ev eşyası, ofis mobilyası, bahçe mobilyası, beyaz eşya, klasik mobilya, gümüş, el halısı, plak, avize ve aklınıza gelebilecek birçok ev, ofis eşyasının satışını yapmaktadır. Spotçulardan alacağınız eşyalar kullanıma hazır bir şekilde satılmaktadır. Bozuk veya çalışmayan ürünlerin satışı yapılmamaktadır.

 

Spotçular hangi eşyaları alır?

İkinci el eşya alan yerler veya spotçular hangi eşyaları alır sorusuna bu noktada cevap vermek gerekmektedir. Biz Burak Spot olarak; ev eşyası, ofis mobilyası, bahçe mobilyası, beyaz eşya, klasik mobilya, gümüş, el halısı, plak gibi birçok ürünü almaktayız. Alacağımız ürünlerin satışa hazır olması bizler için oldukça önemlidir. Bunun nedeni ürünü alacak kişinin mağdur duruma düşmemesidir. Bu nedenle dikkat ettiğimiz noktalar aşağıdaki gibidir:

  • Eşya temiz ve yıpranmamış olmalıdır.
  • Eşya çalışır durumda olmalıdır.
  • Eşyanın markası bilinmelidir.
  • Eşya satılabilir olmalıdır.

 

Eğer sizin de ev eşyası, ofis mobilyası, bahçe mobilyası, beyaz eşya, klasik mobilya, gümüş, el halısı, plak gibi ikinci el eşya alımı yapan firma veya spotçu arayışınız varsa Anadolu yakası spotçu dendiğinde akla gelen ilk isim olan Burak Spot internet sitesini ziyaret ederek bizlere ulaşabilirsiniz. İletişim