Beyaz eşya sıfır veya ikinci el alsak dahi her zaman çekinerek ve tüm detayları inceleyerek satın aldığımız ürünler sınıfında yer almaktadır. Kullandığımız her eşyanın olduğu gibi beyaz eşyalarında belli bir ömrü oluyor. Onlar bozulduğunda bazen tamir ettirmek yerine yenisini almayı tercih edebiliyoruz. Peki, spotçular hangi eşyaları alır ve spotçular arızalı beyaz eşya alır mı? Şimdi yazımıza devam ederek bu konular hakkında bilgi sahibi olabilir ve eşyanızı nasıl değerlendirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Spotçular arızalı beyaz eşya alır mı?

Arızalı ürünleri satmak oldukça zordur. Alacak olan kişi hemen ya tamir olmazsa, ya elimde kalırsa diye düşünür ve böyle bir alışverişe hiç kalkışmaz. Arızalı yani bozuk beyaz eşya alan yerler genelde tamirciler veya hurdacılardır. Arçelik, Bosch, Siemens, Beko, Vestel gibi markaların yetkili servisleri değil de şahısların işlettikleri özel servislerle irtibata geçerek bu tarz ürünlerinizi satabilirsiniz. İkinci el beyaz eşya alanlar bu tarz ürünleri almayı pek tercih etmezler. Çünkü bu tip yerler satılmaya hazır ürünler alarak onu sıfır fiyatından daha uyguna satmaktadır.

Bozulmuş beyaz eşyalarınızı alan bir diğer seçenek de hurdacılar, hurda eşya alanlar ile iletişime geçmektir. Günümüzde hurdacılara ulaşmak kolay olmasa da mahalle aralarında hala faaliyet göstermektedirler. Hurdacılara satış yapmak için eşyanızın nakliyesini kendinizin yapması gerekir. Bazı hurda alıcıları ise sokak aralarında araçları ile dolaşarak da alış yapmaktadır. Eğer rastlarsanız bozuk eşyanız için fiyat alabilirsiniz.

Kapınızın önünden geçen el arabası ile hurda, eski eşya toplayan kişilere de sorunlu ürünlerinizi satabilirsiniz. Bu kişiler de ürünü kendisi alır ve siz de nakliye ile uğraşmamış olursunuz.

Arızalı eşyayı satın alan tamirciler, hurdacılar veya eski eşya toplayıcılar bu eşyaları içerisindeki parçaları değerlendirmek için satın alırlar. Bu sayede geri dönüşüme de katkı sağlanmış olur.

 

Spotçular hangi eşyaları alır?

İkinci el eşya alan yerler veya spotçular hangi eşyaları alır sorusuna bu noktada cevap vermek gerekmektedir. Biz Burak Spot olarak; ev eşyası, ofis mobilyası, bahçe mobilyası, beyaz eşya, klasik mobilya, gümüş, el halısı, plak gibi birçok ürünü almaktayız. Alacağımız ürünlerin satışa hazır olması bizler için oldukça önemlidir. Bunun nedeni ürünü alacak kişinin mağdur duruma düşmemesidir. Bu nedenle dikkat ettiğimiz noktalar aşağıdaki gibidir:

  • Eşya temiz ve yıpranmamış olmalıdır.
  • Eşya çalışır durumda olmalıdır.
  • Eşyanın markası bilinmelidir.
  • Eşya satılabilir olmalıdır.

 

Eğer sizin de ev eşyası, ofis mobilyası, bahçe mobilyası, beyaz eşya, klasik mobilya, gümüş, el halısı, plak gibi ikinci el eşya alımı yapan firma veya spotçu arayışınız varsa Anadolu yakası spotçu dendiğinde akla gelen ilk isim olan Burak Spot internet sitesini ziyaret ederek bizlere ulaşabilirsiniz. İletişim