2023 dikdörtgen salon dekorasyon modelleri yazımız ile bu senenin popüler ve trend tasarım fikirlerini sizlerle buluşturuyoruz.

2023 yılında popüler olan dikdörtgen salon modelleri müşteriler tarafından sıkça tercih ediliyor. Bu yazımızda sizlere dikdörtgen salon dekorasyonlarının nasıl olması ve oluştururken nelere dikkat edilmesi gerektiğini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Oturma salonları birden fazla salon dekorasyonuna ev sahipliği yapmaktadır. 2023 yılındaysa en çok tercih edilenlerde dikdörtgen salon dekorasyonu bulunmakta. Sunmuş olduğu geniş ortamla birlikte içerisini oldukça büyük gösteren bu salon modelleri kullanıcıların bir numaralı tercihi. Siz de rahat bir salon hayatı yaşamak istiyorsanız tercihinizi dikdörtgen salon modellerinde yapabilirsiniz.

İçindekiler

2023 Dikdörtgen Salon Dekorasyon Modelleri

Günlük hayatımız içerisinde en çok vakit geçirdiğimiz yer evimizin salonu olmakta. İşten veya herhangi bir yerden geldiğimiz zaman dışarıda bıraktığımız stresli hayatı salonlarımızda atmaktayız. Bu yüzden salon dekorasyonu insanlar için çok önemli. Ağır bir salon dekorasyonu eve geldiğiniz zaman sizin içinizi bayabilir ve günün yorgunluğunu katlayabilir. Bu yüzden salon modeli seçerken rahatlatıcı dekorasyonlar üzerinden gitmeniz gerekiyor.

Salon dekorasyonunuzu tasarlamadan önce salonunuzun mimari yapısını iyi bir şekilde incelemelisiniz. Dikdörtgen modeller genellikle salonların geniş ve tam dikdörtgen şeklinde olmasıyla oluşturulan modellerdendir. Bu dekorasyon modelinin önemi size şık bir görünüm ve rahat bir oturum sağlamasıdır.

Günümüzde de yaygın olan ev mimarilerinde dikdörtgen dekorasyon örnekleri oldukça fazla. Aldığımız mobilyaları salona sığdırmaya çalışmak ve buna göre ev aksesuarlarıyla Şimdi sizlerle birlikte dikdörtgen salon dekorasyonu modellerinde nelere dikkat etmeliyiz ve nasıl bir yol izlemeliyiz hep birlikte görelim.

Duvar Boyaları

2023 dikdörtgen salon dekorasyon modelleri konusunda öncelikle dikkat edilmesi gereken planlamaların başında duvar boyaları gelmekte. Salon dekorasyonunu kafanızda tasarlarken duvar boyalarını canlı renklere seçmek oldukça faydalı olacaktır. Genel olarak gri tonuna yakın duvar renkleri de bu klasmana dahil edilebilir. Zira açık gri renklerin oluşturduğu canlılık ve ciddiyet güzel kombinler yaratabilmekte. Dekore edeceğiniz salonun boyasını da seçtikten sonra yapılacaklardan birisi de duvar dekorasyonlarını seçmek oluyor.

Duvar Dekorasyonları

Duvar dekorasyonları estetiksel olarak salonunuza güzellik katarlar. Eğer dikdörtgen salon dekorasyon modeli tasarlıyorsanız tercih edeceğiniz duvar dekorasyonları da buna uygun olmalıdır. Sadece dikdörtgen şeklinde duvar dekorasyonları tercih etmelisiniz. Bu sayede tam bir dikdörtgen dekorasyona sahip olacaksınız. Duvar dekorasyonları, tercih ettiğiniz duvar rengiyle birlikte uyumlu olursa salonunuza estetik bir güzellik katacaktır.

2023 Dikdörtgen Salon Dekorasyon Modelleri: Oturma Takımı Seçimi

Dekorasyon bütçenizi de ayarladıktan sonra oturma takımını seçebilirsiniz. Oturma takımınızı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Oturma takımı seçerken nelere dikkat etmeliyiz hep birlikte görelim.

  • Öncelikle dikdörtgen salon dekorasyonu modelini tercih ettiğinizden dolayı mobilyalarınızı buna göre seçmek zorundasınız.
  • Seçmiş olduğunuz oturma takımını duvar rengine ve duvar aksesuarlarınıza uyumlu bir şekilde alarak salonunuza estetiksel bir hava katabilirsiniz.
  • Bütçenizin hepsini oturma takımına harcamak gibi bir hata sakın yapmayın. Bu hataya aldananların hepsi geri kalan dekorasyon tercihlerini kısıtlı bir şekilde kullanıyor.
  • Pencerelerinize takacağınız perde modellerini de oturma takımına göre ve duvar aksesuarlarına göre belirlemelisiniz.

Salon Aksesuarları

Salonların olmazsa olmazı salon aksesuarları özenle seçilmeli. Seçecek olduğunuz aksesuarlar daha önce almış olduğunuz ürünlerle birlikte uyumlu olmalı. Bu sayede aksesuarlarınız diğer tasarımlarla uyum sağlayıp salona estetiksel bir hava katabilir. 2023 dikdörtgen salon dekorasyon modelleri alternatiflerinde ahşap aksesuarlar oldukça tercih ediliyor.

Ahşap aksesuarlar canlı renklerle uyumlu olmasıyla bilinirken çoğu kullanıcının da bir numaralı tercihi olmakta. Tercih edecek olduğunuz ahşap televizyon ünitesiyle de birlikte tasarlamış olduğunuz salonunuz sizi tatmin edecektir. Televizyon üniteniz evinizin dikdörtgen salon dekorasyonuna uygun olmalı. Dolayısıyla asla kare ve daire şeklinde ünite tercih etmemelisiniz. Dikdörtgen salon dekorasyonuyla hazırlamış olduğunuz salonunuza kare ve daire şeklinde aksesuar tercihi yapmanız tüm uyumu bozacaktır. Ek olarak televizyon üniteleri hakkında daha fazla bilgi almak için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Masa Tercihi

Birçok kişinin salonunda masa bulundurmayı sevdiğini biliyoruz. Nitekim salonda bulunan geniş masalar da yerine göre oldukça işlevsel olabilmekte. Bu masalarda yemek yiyebiliyor, iş yapabiliyor ve benzeri aktiviteleri gerçekleştirebiliyoruz. Eğer geniş bir dikdörtgen salonunuz varsa siz de masa kullanabilirsiniz. Masa seçimi yaparken de tercihinizin dikdörtgen masa olmasına dikkat edin. Üçgen ya da kare masalar salonunuzun havasını bozacaktır. Böylece 2023 dikdörtgen salon dekorasyon modelleri ile salonunuza farklı bir hava katmış olursunuz.