Eski eşya olarak nitelendirdiğimiz eşyalar nelerdir isterseniz bununla başlayalım. El halısı, gümüş eşya, klasik mobilya, gümüş eşya, eski obje, plak, hat yazısı, el yazması kitap, tuğra, ferman, oymalı mobilya, varaklı mobilya, Metebronz, Fatih Kıral, aslan ayak mobilya gibi eşyalardır. Bu tür eşyalarınızı her semtten olduğu gibi Bomonti bölgesinden de alıyoruz. Yazımızda da Bomonti eski eşya alanlar nasıl hizmet verir bunlardan bahsedeceğiz.

Bu tür eşyalar antika eşya kadar olmasa da hala değerini koruyan eşyalardır. Dolayısıyla bunların satışını yapacağınız zaman da mutlaka işinin ehli kişilerle çalışmalısınız. Biz bu konuda size en kaliteli hizmeti verebiliriz. Nasıl mı? Bunu yazımızın devamında detaylı şekilde anlatacağız.

İçindekiler

Eski Eşya Nasıl Satılır?

Yapmanız gereken şey çok basit. Eşyalarınızın fotoğraflarını çekerek bize göndererek bize whatsapp veya email ile göndererek fiyat teklifi alabilirsiniz. Sizden ricamın eşyanızın fotoğraflarda görünmeyen kusurları varsa bunları da ayrıca belirtmenizdir.

Arkadaşlarımız ürünleri inceledikten sonra size olumlu veya olumsuz geri dönüş yapacak, alabileceğimiz eşyalar olması durumunda fiyat teklifimizi iletecektir. Olumsuz geri dönüş yapmamızın sebebi de ürünün satamayacağımız türden bir eşya olmasındandır.

Şöyle bir durumda olabilir. Eşyaların fotoğraflarını çekemeyecek durumda olabilirsiniz. O zaman ne tür eşyalar olduğunu bize detaylı şekilde anlatmanızı rica ediyoruz. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda Bomonti semtindeki adresinize gelerek yerinde de görebiliriz.

Fiyat Teklifi Verirken Nelere Dikkat Ediyoruz?

Bomonti eski eşya alanlar için satılabilir ürünler almak çok önemlidir. Örneğin el halısı satmak için bizi arayan bir müşterimizin halısının yöresine bakarız. Hereke halısı, Sivas Cezaevi halısı, İpek halı gibi halılar değerli, hızlı satılan halılardır.

Gümüş eşya alırken de ayar numarasına ve ağırlığına göre fiyat veririz. Plak alacağımız zaman eser sahibine bakar, plağın kabının olup olmamasına, genel kondisyonuna bakarız. Örnekler çoğaltılabilir.  Ama şunu söyleyebiliriz ki her eşya kendi türüne göre fiyatlandırılır.

Nakliye ve Ödeme Nasıl Yapılır?

Bomonti veya bir başa bölgeden eski eşya alımında firmamız kendi aracını ve elemanlarını kullandığı için sizden en ufak bir ücret talep etmez. Fotoğraf gönderemediğiniz, eşyalarınızı yerinde görmemiz gereken durumlarda da fiyat konusunda anlaşamasak dahi ekibimiz hiçbir ekspertiz ücreti talep etmez.

Yukarıda saydığımız detaylar önemlidir. Eğer eşyalarınızı güven içinde, problem yaşamadan elden çıkarmak istiyorsanız mutlaka işinin ehli bir firma ile çalışmalısınız. Bu noktada biz kendimize çok güveniyor, size en iyi hizmeti vereceğimizi vaad ediyoruz.

Son olarak ödeme konusuna değinelim. Eşyalarınızın alımı yapılırken anlaştığımız fiyat nakit olarak ödenir. Hiçbir problem yaşamazsınız. Bizi haftanın 7 günü arayabilirsiniz.