Ekonomik Eşya Alışverişi Nasıl Yapılır

Ekonomik Eşya Alışverişi Nasıl Yapılır

Son yıllarda yaşanan ekonomik sıkıntılara eklenen pandemi koşulları herkese ekonomik eşya alışverişi nasıl yapılır diye araştırma yaptırıyor. Ev kurmak veya eşyalarınızı yenilemek istiyorsanız bunun ne kadar maliyetli olduğunu alışverişe çıktığınız zaman anlayacaksınız. Hemen hemen her evin ihtiyacı olan eşyalar bile ciddi fiyatlara satılıyor.

Yazımızda; uzun zamandır öğrenciler tarafından tercih edilen ama son yıllarda öğrencilerin dışında da rağbet gören ikinci el eşya, beyaz eşya sektöründen bahsedeceğiz. Bu sayede herkesin evinde kullanmak zorunda olduğu ancak pahalı olan bu eşyalara daha az maliyetle sahip olabileceksiniz.

İçindekiler

İkinci El Eşya Nedir?

Öncelikle ikinci el eşya, beyaz eşya ne demek bunun tanımını yapmak gerekir. Zannedildiği gibi ikinci el eşya bozuk, yıpranmış veya çalışmayan ürünler değildir. Tüketici tarafından satın alınmış bir müddet kullanıldıktan sonra bir şekilde ihtiyaç fazlası olmuş ürünlere ikinci el eşya denir.

İstanbul’da yaşanan taşınma ihtiyaçlarından dolayı veya evdeki bireylerin büyümesiyle ihtiyaçlar değişebiliyor. Burada oluşan ihtiyaçlar da ikinci el eşya piyasasını oluşturuyor diyebiliriz.

Bu tip bir durumla karşı karşıya kalırsanız bizi 0552 703 41 41 numaralı telefonumuzdan arayıp kullanmadığınız, çatı katında veya deponuzda kalan eşyalarınızı satabilirsiniz.

Ne Tür Eşyalar Alıyoruz?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bozuk, yıpranmış ve deforme olmuş ürünleri bir başkasına satamayacağımız için almıyoruz. Bu ürünleri alıp tamir veya yenileyip öyle satışını yapıyoruz gibi zannedilmesin. Ne öyle bir vaktimiz ne de öyle bir ekibimiz var. Onun için ikinci el eşya alırken çok dikkatli ve titiz davranıyoruz. Satışını yaptığımız bir ürünün bozulması hem müşteri memnuniyetsizliği hem de o ürünün mağduriyetini telafi etmek bize maliyet oluşturacaktır. Bu yüzden bozuk ve kusurlu ürünleri almamız mümkün değil.

Evinizde bulunan koltuk takımı, yatak odası, klima, berjer, deri koltuk, çamaşır makinesi, buzdolabı, yemek odası, televizyon, termosifon, derin dondurucu gibi eşyalarınızı yukarıda belirttiğimiz kusurların dışında ise bize satabilirsiniz.

Bunların dışında klasik eşya diye tabir ettiğimiz Fatih Kıral, Metebronz, Kervan Mobilya gibi markaların mobilyalarını da satın alabiliriz.

Ödeme ve Nakliye

Eşyalarınızı kendi ekibimiz ve aracımızla adresinize kadar gelerek alıyoruz. Taşıma sırasında evinize veya diğer eşyalarınıza zarar vermeden işimizi özenle yapıyoruz. Ayrıca bu işlemler için sizden ekstra ücret talep etmiyoruz.

Ödemenizi ise nakit, havale veya eft yoluyla siz hangisini tercih ederseniz o şekilde yapabiliriz.

Umarız ekonomik eşya alışverişi nasıl yapılır başlıklı yazımız faydalı olmuştur.

Haftanın 7 günü tüm İstanbul genelinde ve çevre illerde hizmet veriyoruz.

İkinci el beyaz eşya veya ikinci el eşya satışı yapmak ve daha fazla bilgi almak için ziyaret edebilirsinizBurak Spot