İçindekiler

Gümüş Alan Yerler

Gümüş Alan Yerler

GÜMÜŞ NASIL SATILIR?

Evinizde obje olarak veya üzerinizde takı olarak kullandığınız, artık elden çıkarmak istediğiniz ne kadar gümüş varsa bizi arayarak satabilirsiniz. Gümüş alanlar olarak bu işlemi nasıl yapacağınızı size tek tek maddeler halinde anlatacağız.

Bizi aradığınız takdirde en doğru ve hakkaniyetli şekilde satış yapmış olacaksınız. Ekibimiz sizden ne satmak istediğinizi, objelerin türünü, adetini öğrendikten sonra fiyat verecektir.

Fiyat neye göre verilir diye sürekli sorular alıyoruz. Fiyat satacağınız gümüşün ayar numarasına göre verilir. 800 ayar, 900 ayar ve 925 ayar olmak üzere 3 farklı ayar vardır. Daha farklı ayar numaraları da vardır ancak en çok rastladıklarımız bunlardır.

925 ayar gümüş satmak istiyorum derseniz size gram veya kg üzerinden fiyat teklifimizi veririz. Fiyat konusunda anlaşma sağlandıktan sonra adresinize gelir, objelerinizi tek tek tartıp, gelen ağırlık ile çarparak ödeme yaparız. Tartım işlemi ile ilgili örnek bir görseli aşağıda ekledik.

Bunu bir örnekle açıklayalım isterseniz. 2 kg 925 ayar gümüş aldığımızı düşünelim. 925 ayarın o günkü piyasa fiyatı da 2000 tl olsun. 2 kg x 2000 tl =4000 tl size ödeme yaparız. Ekibimiz beraberinde getireceği hassas terazi ile tartım yapacaktır.

Gümüş Alanlar

Gümüş Alanlar

AYAR NUMARASININ FİYATI NEYE GÖRE BELİRLENİR?

800, 900 veya 925 ayar gümüş olduğundan bahsetmiştik. Yukarıdaki örnekte 2000 tl baz alındı. Bu rakam günlük olarak değişir. Her zaman bu rakamdan alınmaz. Artıp azalabilir çünkü gümüş fiyatı doların artıp azalışına göre değişir.

Birikim yapmak için gümüş pek tercih edilmese de altından bir farkı yoktur. Fiyatı günlük veya anlık olarak değişir. Bir de sizden alım yaparken bazı eşyaların kenarında demir parçalar olursa bu parçaları da düşmek zorunda kalıyoruz.

GÜMÜŞ EŞYA NASIL ANLAŞILIR?

Evinizde kullandığınız eşyanın gümüş olup olmadığını anlamanın en kolay yolu ayar numarasına bakmaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz ayar numaraları objenin bir kenarında küçük rakamlarla yazar.

Ancak dikkat etmemiz gereken bir de kaplama eşyalar vardır. Bunlar üzerinde de ayar numarası bulunur ancak kaplama olduğu için normal gümüş gibi değerli değildir. Bu yüzden işinin ehli, tecrübeli bir firma ile çalışmak her zaman önemlidir.

ÖDEME NASIL YAPILIYOR?

Gümüş alanlar için bizi tercih etmeniz halinde ödeme konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız. Ödeme, anlaştığımız fiyat üzerinden nakit olarak yapılmaktadır. İsteyen müşterilerimizden eft veya havale ile de ödeme yapabiliriz. Alımlarımızı kendi aracımızla kapınıza gelerek yapıyoruz. Sizi yormuyor haftanın 7 günü aktif şekilde satıyoruz.