Gümüş Obje Alanlar

Gümüş Obje Alanlar

İçindekiler

GÜMÜŞ OBJELERİNİZİ NASIL SATABİLİRSİNİZ?

Evinizde obje olarak kullandığınız, artık elden çıkarmak istediğiniz ne kadar gümüş varsa bizi arayarak satabilirsiniz. Gümüş obje alanlar olarak bu işlemi nasıl yapacağınızı size tek tek maddeler halinde anlatacağız.

Bizi aradığınız takdirde en doğru ve hakkaniyetli şekilde satış yapmış olacaksınız. Ekibimiz sizden ne satmak istediğinizi, objelerin türünü, adetini öğrendikten sonra fiyat verecektir.

Fiyat neye göre verilir diye sürekli sorular alıyoruz. Fiyat satacağınız gümüşün ayar numarasına göre verilir. 800 ayar, 900 ayar ve 925 ayar olmak üzere 3 farklı ayar vardır. Daha farklı ayar numaraları da vardır ancak en çok rastladıklarımız bunlardır.

925 ayar gümüş satmak istiyorum derseniz size gram veya kg üzerinden fiyat teklifimizi veririz. Fiyat konusunda anlaşma sağlandıktan sonra adresinize gelir, objelerinizi tek tek tartıp, gelen ağırlık ile çarparak ödeme yaparız.

Bunu bir örnekle açıklayalım isterseniz. 2 kg 925 ayar gümüş aldığımızı düşünelim. 925 ayarın o günkü piyasa fiyatı da 5000 tl olsun. 2 kg x 5000 tl =10000 tl size ödeme yaparız. Ekibimiz beraberinde getireceği hassas terazi ile tartma işlemini yapacaktır.

FİYAT NEYE GÖRE BELİRLENİR?

800, 900 veya 925 ayar gümüş olduğundan bahsetmiştik. Yukarıdaki örnekte 5000 tl baz alındı. Bu rakam günlük olarak değişir. Her zaman bu rakamdan alınmaz. Artıp azalabilir çünkü gümüş fiyatı doların artıp azalışına göre değişir.

Birikim yapmak için gümüş pek tercih edilmese de altından bir farkı yoktur. Fiyatı günlük veya anlık olarak değişir. Bir de sizden alım yaparken bazı eşyaların kenarında demir parçalar olursa bu parçaların ağırlığını düştükten sonra ederini belirleriz.

GÜMÜŞ EŞYA NASIL ANLAŞILIR?

Evinizde kullandığınız eşyanın gümüş olup olmadığını anlamanın en kolay yolu ayar numarasına bakmaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz ayar numaraları objenin bir kenarında küçük rakamlarla yazar.

Ancak dikkat etmemiz gereken bir de kaplama eşyalar vardır. Bunlar üzerinde de ayar numarası bulunur ancak kaplama olduğu için normal gümüş gibi değerli değildir. Bu yüzden işinin ehli, tecrübeli bir firma ile çalışmak her zaman önemlidir.

ÖDEME NASIL YAPILIYOR?

Gümüş obje alanlar için bizi tercih etmeniz halinde ödeme konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız. Ödeme, anlaştığımız fiyat üzerinden nakit olarak yapılmaktadır. İsteyen müşterilerimizden eft veya havale ile de ödeme yapabiliriz.

Alımlarımızı kendi aracımızla kapınıza gelerek yapıyoruz.

Haftanın 7 günü hizmet veriyoruz. Bizi 0552 703 41 41 numaralı telefonumuzdan arayabilir, sosyal medya hesaplarımızdan ( Facebook, Twitter, Pinterest ) takip edebilirsiniz.