İkinci El Bulaşık Makinesi

İkinci El Bulaşık Makinesi

İkinci El bulaşık makinesi almak için bizi tercih edebilir, uzun yıllar kullanmaya devam edebileceğiniz bir makineye sahip olabilirsiniz. Size; yıpranmamış, temiz kullanılmış ve kondisyonu iyi bir bulaşık makinesinin nasıl olması gerektiği ile ilgili bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

Geçmiş yıllarda bulaşıklar elde yıkanırken artık bulaşık makinesi her eve lazım olan bir ürün haline geldi. Kaç programlı olmalı, enerji tasarrufu önemli mi ve uzun ömürlü olması için neler yapmanız gerekiyor gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

İçindekiler

İkinci El Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Almak istediğiniz ikinci el bulaşık makinesinde dikkat etmeniz gerekenleri madde madde sıralayalım.

  • Öncelikle bulaşık makinenizin tipine karar vermeniz gerekiyor. İnox, beyaz veya ankastre olarak farklı türde modellerin içinden hangisini beğendiğinizi belirleyebilirsiniz.
  • Kullanımınızın kaç kişilik olduğuna bağlı olarak program sayısına karar verebilirsiniz.
  • Kapağını açıp ön tarafta olan deterjan koyma bölümünü kontrol edebilirsiniz. Sorunlu olan bulaşık makineleri bu kısımda olan deterjanın tamamını kullanamaz ve deterjan kalıntıları bırakabilir.
  • Bulaşık makinesinin kapağını kapattığınızda yerine oturması gerekiyor. Eğer tam oturmuyorsa bulaşık makinesi çalışmaz, çalışırsa da kısa bir süre sonra arıza verebilir.
  • Satıcıdan kaç yıllık bir bulaşık makinesi olduğunu sorabilirsiniz. Ne kadar temiz kullanılmış ve görüntüsü iyi olsa da içinde bulunan parçaları yıpranmış olabilir.
  • Daha önce tamir görmüş ve alt kısımlarında çürük ve pas olan bulaşık makinelerini tercih etmemenizi tavsiye ederiz.
  • Satın alacağınız firmanın internet sitesi varsa siteye girip yorumları okuyarak firma hakkında fikir edinebilirsiniz.

 Bizi Tercih Edebilirsiniz

İkinci El bulaşık makinesi alırken; tamir görmemiş, orijinal, temiz kullanılmış ve çalışıyor olması gibi hususlara dikkat ediyoruz. Bunun dışında olan özelliklere sahip makineleri müşterilerimize memnuniyetsizlik yaşatmamak için alamıyoruz. Yukarıda belirttiğimiz gibi ne kadar temiz kullanılmış olursa olsun içerisinde bulunan parçalar yıpranmış olabileceği için çok eski model bulaşık makinelerini satın almıyoruz.

Bizi her zaman 0552 703 41 41 numaralı telefonumuzdan arayabilir, sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Umarız yazımız sizin için faydalı olmuştur. Size haftanın her günü hizmet vermekten memnuniyet duyarız.