Gerek evlerimizde, gerek iş yerlerimizde ve gerekse özel ofis odalarımızda duvar dekorasyonları büyük yer kaplamaktalar. Bir evi en çok öne çıkartan ve dekoratif açıdan en hoş tutan şey duvar dekorasyonları. Zira yapılan araştırmalar da gösteriyor ki misafirlerin genellikle dikkat ettikleri ilk unsur duvarlardaki dekoratif öğeler olmakta. Duvarınıza astığınız bir tablo, yapıştırdığınız bir sticker, hoş görünümlü bir saat ve benzeri her türlü unsur bu klasmana girmekte. Peki bu sene en çok hangi dekorasyonlar moda? 2023  trend duvar dekorasyonu önerileri neler? Gelin içerisinde bulunduğumuz yılın gözde dekorasyonlarını sizlere tanıtalım.

İçindekiler

2023  Trend Duvar Dekorasyonu Önerileri

  • Farklı tasarımlı tablolar
  • Geometrik şekiller
  • Deniz taşları
  • Kitaplık, heykel ve biblo rafları

Bu senenin genel havasında alışılmışın dışındaki tasarımlar hakim. Dolayısıyla her sene kullanılan tablo, duvar saati ve duvar stickerları gibi unsurların bu sene yenilikçi değişimlere evrildiğini söyleyebiliriz. Yani eski usulü içeren bir duvar dekorasyonu yapacaksanız da yapacağınız dekorasyonun yenilikçi olmasına özen gösterin. Bunun için alacağınız öğelerin farklı dekoratif yapılarda olmasına dikkat edebilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz bilgilerin ışığında bu konudaki fikirler kafanızda çok daha net bir şekilde yerleşecektir.

Farklı Tasarımlı Tablolar

Tablo asmak son derece basit, kreatif ve göze hoş gelen bir duvar dekorasyonu tarzı. Lakin bu sene alışılmışın dışına çıkmanız gerektiğini belirtmiştik. Dolayısıyla da asacağınız tabloların alışılmışın dışında olmasına dikkat edin. Örnek vermek gerekirse siyah beyaz yazılardan oluşan tablolar, altıgen tablolar ya da orijinal baskılar bu sene sıkça tercih edilmekte. Siz de bu tipteki öğelere duvarınızda yer vererek dekorasyon bazında hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Lakin 2023  trend duvar dekorasyonu önerileri listemizdeki bu tavsiyemizi dikkate alırken alacağınız tablonun bulunduğu ortamdaki genel havayla uyumlu olmasına özen gösterin. Eğer bu uyumu verimli bir şekilde yakalayamazsanız ne yazık ki dekorasyonunuz da hoş gözükmeyecektir. Halihazırda kaliteli bir dekorasyon yakalamanın temel unsuru da budur.

Geometrik Şekiller

Geometrik şekillerin duvarınızda ne kadar hoş durabileceğini hiç düşündünüz mü? Biz belirtelim, son derece hoş duruyorlar. Üstelik tamamen raf şekliden tasarlanan geometrik şekiller kullanırsanız bunları işlevsel hale de getirebiliyorsunuz. Üçgen, altıgen, kare, dikdörtgen ve benzeri geometrik şekillerle duvarınızı süslemeyi deneyin. Lakin bunların sticker halinde değil, üç boyutlu şekilde olmasına özen gösterin. Çünkü sticker halinde kullanım gerçekleştirirseniz beklenen etkiyi yakalayamayacaksınızdır. İçi boş bir şekilde duran bu geometrik şekiller duvarlarda son derece hoş bir görüntü oluşturabilmekte. Fakat isterseniz de bu şekillerin içlerini çeşitli tablolar, yapıştırmalar ve benzeri unsurlarla da doldurmanız mümkün. 2023  trend duvar dekorasyonu önerileri arasında geometrik şekiller önemli yer kaplamakta.

Trend Duvar Dekorasyonu Arasında Deniz Taşları

Deniz taşları gerçek bir derya deniz. Denizlerin içerisinde görünümü son derece hoş olan milyonlarca taş alternatifi mevcut. İrili ve ufaklı bir şekilde bulunabilen bu taşların hiçbirisi de birbirinin tıpatıp aynısı olmamakta. Bu kategoriye deniz kabuklarının da dahil olduğunu belirtelim. Eğer deniz dekorasyonlarıyla duvarınızı süslerseniz bu süslemenin tamamen size ait olacağını bilin. Bize göre bu fikir bile deniz taşlarının dekoratif anlamını ciddi oranda arttırmakta. Üstelik deniz taşları yerine göre son derece hoş da durabilmekteler. Bu taşları ister duvarınıza asabilir, ister raf şeklinde muhafaza edebilir, isterseniz de diğer dekoratif unsurlarınızla uyumlu olacak şekilde konumlandırabilirsiniz. 2023  trend duvar dekorasyonu önerileri arasından deniz taşlarına göz atmayı unutmayın.

Duvar Rafları ile Ortama Canlılık Katın

Duvar rafları bizim için vazgeçilmez dekorasyon öğelerinden bir tanesi. Bu rafları ister işlevsel bazda kullanabilir ve isterseniz de dekoratif anlamda değerlendirebilirsiniz. Dolayısıyla duvarlarınıza göze hoş gelen bir örüntü içerisinde raf yaptırtmanız son derece mantıklı bir hareket olacaktır. Bu raflara ister biblolar, ister heykeller, ister kitaplar ve isterseniz de resimler koyarak süsleme yapabilirsiniz. Böylece duvarınız hem daha canlı gözükecek hem de daha kullanışlı bir hale gelecektir. Bu yıl içerisinde popülerleşen bu tasarım dili artık her modern evde kendisine yer edinmeyi başarmış durumda.