El halısı nasıl anlaşılır

El halısı nasıl anlaşılır

Pek çok insan evindeki halının ne halısı olduğunu bilmediği için sağda solda çürümeye terk edip değersiz hale getirmektedir. Sizin de böyle halılarınız mı var? Elden çıkarmak istediğiniz, değeri hakkında bilginiz olmayan halı için bizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. El halısı nasıl anlaşılır, bunun bir yöntemi var mıdır şimdi size bunlardan bahsedeceğiz.

İçindekiler

El Halısı Nasıl Anlaşılır?

  • El halısı alanlar bu işin uzmanıdır. Yıllarca bu sektöre hizmet vermiş, pek çok halıyı eski sahibinden alıp yeni sahibiyle buluşturmuştur. İşin uzmanı olmaları sebebiyle onların bu işi kolaylıkla yapmaları çok normal. Bizim el halısını anlama ihtimalimi var mı derseniz, neden olmasın.
  • Halının el dokuması olmasını anlamanız mümkün olabilir. Mesela makine halısına baktığınız zaman kusursuz bir dokuma görebilirsiniz. Tüm desenler, renkler eksiksizdir ve hizalama da hiçbir sapma yoktur çünkü makine tarafından dokunmuştur.
  • El halısı ise ufak tefek kusurlar barındırır netice de insan tarafından dokunmuştur. Tezgahtan veya dokuyan kişinin kendisinden kaynaklanan problemler olabilmektedir. Bir diğer detay da makine halısına oranla daha ince ve daha yumuşak olmasıdır.
  • Saçaklara dikkat ederek de anlayabilirsiniz. Makine halısı daha nizami ve sert saçaklara sahiptir ancak el halısı daha yumuşak saçaklıdır. Bu verdiğimiz ipuçları kesin sonular verir diyemeyiz. Yani yanılma payınız mutlaka olacaktır. Zaten hiç yanılmamak, profesyonel olmaktan geçmektedir.
  • Tahmini olarak belki doğru karar verebilir, isabet ettirebilirsiniz. Yani halının makine halısı olmadığını bilebilirsiniz belki ama yöresini bilmeni çok zordur. Hereke halısı, Ladik halısı, Sivas Cezaevi halısı, İpek halı, Türkmen Halısı kıymetli diyebileceğimiz halılardandır.

Bize El Halısı Nasıl Satabilirsiniz?

Değerli olduğunu düşündüğünüz el halısı için bizi arayabilirsiniz. Halınızın fotoğraflarını gönderebilirsiniz. Ekibimiz fotoğraf üzerinden bir inceleme yapıp, kısa süre içinde size geri dönüş yapacaktır.

Gerekirse halınızı adresinize gelerek yerinde inceleyecektir. Fiyat konusunda karşılıklı anlaşma sağlandıktan sonra nakit ödemesi yapılacak, halı teslim alınacaktır. Gördüğünüz gibi işlem bu kadar basittir. Hiç bir zahmet çekmeden, yorulmadan, değerinde bir satış yapabilirsiniz.

Yukarıdaki satırlarda da anlattığımız gibi bazı müşterilerimizin halıları tavan aralarında, baza altlarında veya dolapların üstünde olabilir. Ulaşılması zor yerlerden olan halılarınızı da yerinden çıkarıyor, tek tek inceliyoruz. Anlaşma sağlayamasak da tekrar sizin istediğiniz şekilde istif ediyoruz.

Tecrübemiz doğrultusunda size bazı kritik bilgiler versek de işi bir profesyonele bırakmak her zaman daha mantıklıdır. Bu yüzden el halısı alan yerler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.