Eski eşya alanlar

Eski eşya alanlar

Eski eşya halk arasında antika eşya ile karıştırılsa da aslında aralarında ciddi farklar vardır. Toplumumuzda 50-60 senelik her eşya antika gözüyle görülse de bir ürünün antika olup olmadığını anlamak için uzman bilgisine ihtiyaç vardır.

Yazımızın devamında size bilmeniz gerekenleri, eski eşya türlerini ve eski eşya kime satılır bunlardan bahsedeceğiz. İsterseniz ana maddeler halinde ilerleyelim ki daha anlaşılır ve faydalı olsun. İşte başlıyoruz.

Eski Eşya Nasıl Satılır?

  • Eski eşya 50 veya üzerinde geçmişi olan, benzerine pek çok yerde rastlanabilen, işçiliği ve malzemesi kaliteli ürünlerdir. Antika eşya ise bunun tersine 100 yıl üzerinde bir mazisi olan, belli bir döneme veya kişiye ait olan, benzerine çok nadir rastlanan ürünlerdir.
  • Yazımızın başında da dediğimiz gibi her 100 yıllık eşya antika olarak değerlendirilmez. Örneğin bir koltuk 100 küsür yaşında da olsa talep edilen, aranan bir ürün değilse antika sayılmaz. Bunun kararını verecek kişi antikacı dediğimiz işi bilen kişidir. Bu konuda ekibimize güvenebilir, antika olup olmadığından emin olamadığınız ve satmak istediğiniz ürünlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
  • Ekibimiz tüm İstanbul genelinde hizmet vermekte, satmak istediğiniz ürünün türüne ve özelliklerine göre fiyatlandırma yapmaktadır. Nasıl mı? Örneğin bizi Beşiktaş semtinden arayan ve el halısı satmak istiyorum diyen bir müşterimizden halısının hangi yöreye ait olduğu ve genel kondisyonu ile ilgili bilgiler alıyoruz. Halının ne halısı olduğunu bilmeyen kullanıcılarımız da olabiliyor. Böyle bir durumda sizden aldığımız bilgilere göre karar veriyor ve adresinize gelerek ürünü yerinde görüyoruz.

Halınızı inceledikten sonra size fiyat teklifimizi iletiyor, anlaşma sağlanmasının ardından nakit ödemesini yaparak satın alıyoruz. Fiyat konusunda anlaşma sağlanamama durumunda ise müşterilerimizden hiçbir hizmet veya ekspertiz bedeli istemiyoruz.

Verdiğimiz hizmetlerin tamamı ücretsizdir. Sizlerden ricamız eski eşya satacağınız zaman fiyata önem verdiğiniz kadar ürünlerinizi satacağınız firmaya ve kişilere de önem vermenizdir. Firmamız yıllardır sizlere müşteri odaklı, sizi ve memnuniyetinizi önemseyen bir hizmet vermektedir.

Eski eşya alanlar arasından bizi tercih etmeniz halinde el halısı, gümüş eşya, eski obje, klasik mobilya, bahü, heykel, saat, el yazması eser, hat yazısı, tuğra, kılıç gibi ürünlerinizi ve çok daha fazlasını değerinde alabiliriz. Ekibimize güvenebilir, eşyalarınızın satışı için bizi hiç çekinmeden arayabilirsiniz.