Yetenekli, farklı yazı tekniği ile yazılan yazılara hat yazısı denir. Hat yazısı alanlar olarak bizler de bu tür yazıları alıp satmaktayız. Daha çok eski dönemlerdeki ustaların tarihi yazışmalarda, fermanlarda, devlet yazışmalarında bu tür yazıyı kullandığını görmekteyiz.

Günümüze kadar gelen pek çok değerli hat yazısı eser bulunmaktadır. Bunlardan bazıları koleksiyon meraklıları tarafından satın alınmış olsa da pek çoğu hala evlerin bir köşesinde değeri bilinmeden saklanmaktadır.

Bizim tavsiyemiz bu değerli eşyayı kullanmıyorsanız bir an önce elden çıkarmanız yönündedir. Böylece hem meraklısına ulaşmış olacak hem de siz belli bir tasarruf elde etmiş olacaksınız. Peki sahip olduğunuz hat yazısı nasıl satılır? Kim alır, size nasıl fiyat verir? Yazımızın devamında size bundan detaylı şekilde bahsedeceğiz.

İçindekiler

Hat Yazısı Nasıl Satılır?

Aslında yapmanız gereken tek şey bizimle irtibata geçip ürünü yerinde görmemizi sağlamaktır. Bunun öncesinde bir fotoğrafını göndererek ön bilgi almamızı da sağlayabilirsiniz. Ancak ekibimiz genelde yerinde görerek fiyat vermeyi tercih etmektedir.

Yerinde görüp incelenen ürünler daha doğru ve sağlıklı şekilde fiyatlandırılabilmektedir. Arkadaşlarımız ürünü inceledikten sonra size hemen fiyat verecek, anlaşma sağlanması durumunda nakit ödemesini yaparak satın alacaktır.

Hat Yazısı Nasıl Fiyatlandırılır?

Hat yazısı, eser sahibine göre antika eşya statüsüne bile girebilir. Dolayısıyla mutlaka işinin ehli, tecrübe sahibi kişilere emanet edilmeli, fiyat bu şekilde alınmalıdır. Hat yazısı alanlar arasından bizi tercih etmeniz halinde en iyi ekspertiz hizmetini alacağınızdan emin olabilirsiniz.

  • Ürün fiyatlandırılırken ilk önce eser sahibine bakılır. Bilinen, akademik olarak kabul görmüş üstadların yazdığı eser daha yüksek fiyattan alınır.
  • Yazının hangi dönemde yazıldığı da önem arz etmektedir. Osmanlı ve daha önceli dönemlerde yazılmış bir eser doğal olarak daha değerlidir.
  • Hat yazısı üzerinde yıpratıcı derecede deformasyon olmaması, eserin net görünür olması önemlidir.
  • Yazının üzerine yazıldığı malzeme de zaman zaman ürünün değerini artırmaktadır.

Yukarıda hat yazısı ile ilgili detaylı bilgiler vermeye gayret ettik. Eğer daha fazla bilgi almak isterseniz veya bir hat yazısı satmak isterseniz bizi hemen arayabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ile size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Haftanın 7 günü tüm İstanbul genelinde hizmetinizdeyiz.