El Halısı Alanlar

El Halısı Alanlar

Evinizin bir köşesine kaldırdığınız veya hala kullanmakta olduğunuz halılarınızı elden çıkarmak mı istiyorsunuz? Peki değeri hakkında herhangi bir fikriniz var mı? El halısı alanlar için bizi tercih etmeniz halinde aklınızdaki tüm soruların cevaplarını bulabilecek, değerinde satış yapabileceksiniz.

El halısı satmak kolay bir iş olsa da asıl mesele kime satacağınız, kimi tercih edeceğinizdir. Yazımızın devamında bizi tercih etmeniz için haklı pek çok sebep sıralayacak, tüm detayları paylaşacağız. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan hemen başlayalım.

İçindekiler

EL HALISI NASIL SATILIR?

Yapmanız gereken şey çok basit. Halınızın fotoğraflarını bize 0552 703 41 41 numaralı telefonumuza whatsapp aracılığı ile gönderirseniz size hemen geri dönüş yapılacak, fiyat teklifimiz iletilecektir. Ekibimiz teklifini yaparken halınızın yöresi, dokuması ile ilgili de size bilgiler verecektir.

Fiyat konusunda anlaşma sağlanması halinde istediğiniz gün adresinizden alım yapılacaktır. Gördüğünüz gibi bu kadar basit ve kolay. Ama süreci bu kadar sorunsuz ve basit geçirmeniz için bizi tercih etmeniz yeterli olacaktır.

HALINIZ EL HALISI MI? DEĞERLİ Mİ?

Halınızın değerli olup olmadığını anlamanız için el halısı konusunda deneyimi olan, tecrübeli bir firma ile çalışmanız yeterlidir. Kendi teknikleriniz ile veya bizim tavsiyelerimizle halınızın değerini anlayamazsınız.

Biz uzun zamandır el dokuma halı alımı ile ilgilendiğimiz için nelere dikkat edilip hangi detayları inceleyeceğimizi çok iyi biliyoruz. Sizden ricamız da halı satacağınız zaman bizi tercih edip doğru fiyat almanızdır.

FİYATI NEYE GÖRE BELİRLİYORUZ?

  1. Halınızın temiz, yıpranmamış olması çok önemlidir. Abraj dediğimiz yırtılmalar, erimeler başlamış ve onarılamaz boyutlara ulaşmışsa alınması mümkün değildir.
  2. Diğer önemli detay halının hangi yöreye ait olduğudur. Hereke halısı, İpek halı, Sivas Cezaevi halısı, Uşak halısı, Ladik halısı, Türkmen halısı değerli diyebileceğimiz halılardır.
  3. Halı dokunurken tercih edilen renkler ve motifler de fiyatı olumlu yönde etkiler. Kırmızı, mavi, yeşil gibi ana renkler halıyı daha canlı gösterecektir.
  4. El halısı alanlar için önemli olan bir diğer detay da halıya overlok yapılmamış olmasıdır. Yapılmışsa bu halının orjinalliğini bozacak, fiyatı düşürecektir.

ÖDEME NASIL YAPILIYOR?

Halınızı alacağımız zaman kendi aracımızla adresinize geliyor, nakit ödemesini yaparak satın alıyoruz. Size zahmet vermeden, güven duyacağınız şekilde, istediğiniz gün alım yapabiliyoruz.

Ayrıca ikinci el beyaz eşya veya ikinci el eşya satışı yapmak ve daha fazla bilgi almak için ziyaret edebilirsinizBurak Spot