Etiler eski eşya alanlar

Etiler eski eşya alanlar

Pek çok eşyanız evde veya depoda atıl şekilde bekliyor olabilir. Bunları elden çıkarmak istiyor ancak ne yapacağınızı bilmiyor da olabilirsiniz. Böyle bir durumda bizi Etiler eski eşya satışınız için hiç çekinmeden arayabilirsiniz.

Eşyalarınızı satacağınız zaman mutlaka güvenilir kişilerle çalışmalısınız. Çünkü eşyalarınızı alacak kişi evinizin içine kadar girecek, eşyalarınızı tek tek inceleyecektir. Bu yüzden güven en önemli detaydır. Yazımızın devamında eşyalarınızı satarken dikkat etmeniz gereken detaylardan bahsedeceğiz.

İsterseniz söz uzatmadan, ana başlıklar halinde devam edelim.

İçindekiler

Eski eşya nasıl satılır?

Eski eşya nedir isterseniz bundan bahsedelim. 50 yılın üzerinde geçmişi olan, işçiliği ve malzemesi kaliteli, belirli bir döneme ait ürünlerdir. El halısı, klasik mobilya, oymalı mobilya, gümüş eşya, eski obje, plak, tablo, Hereke halısı, hat yazısı, işlemeli bez, bahü, heykel, deri koltuk gibi eşyalar bu türdendir.

Dikkat ettiyseniz saydığımız eşyalar çok sık rastlanmayan, belirli bir geçmişe sahip ürünlerdir. Bu tarz ürünleri fiyatlandırabilmek de bir tecrübe gerektirir. Bizi tercih etmenizi istememizdeki ana sebep de bu. Arkadaşlarımız satacağınız ürün ne olursa olsun size en doğru fiyatı verebilecek deneyime sahiptir.

Yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve Etiler semtindeki adresinize davet etmektir. Ekibimiz çok kısa sürede adresinize gelecek, ürünleri yerinde görerek fiyat verecektir. Fiyat teklifimiz kabul etmenizin ardından nakliye aracımız ve elemanlarımızla kısa süre içinde adresinizden alım yapılacaktır.

Fiyat neye göre belirlenir?

Etiler eski eşya alanlar için önemli olan eşyalarınızın satılabilir ve temiz olmasıdır. Çok yıpranmış, bir başkasının kullanmak istemeyeceği, kusurları olan eşyaları kimse almak istemez. Dolayısıyla biz de fiyatlandıramayız.

Fiyat vereceğimiz zaman her eşyayı kendi türünün kriterlerine göre değerlendiririz. Örneğin el halısı satmak istiyorum diyerek bizi arayan müşterilerimizin halısının renklerine, desenlerine, yöresine ve dokumasına bakarız. Hereke halısı, Ladik halısı, İpek halı, Sivas Cezaevi halısı gibi halılar değerli halılardır.

Gümüş eşya satın alacağımız zaman da ayar numarasına ve ağırlığına bakarak alırız.  Örnekler çoğaltılabilir. Önemli olan eşyanızın türü ve değerinde alınıp alınmadığıdır. Sizden ricamız eşyalarınızı satacağınız zaman sağdan soldan duyduğunuz şeylere itibar etmemenizdir. Çünkü eski eşya, antika eşya ile karıştırılmakta, değerinin çok üstünde rakamlar istenmektedir.

Etiler eski eşya satışınız için profesyonel, işinin ehli bir firma tercih etmek isterseniz bizi hiç çekinmeden arayabilirsiniz. Size haftanın her günü aralıksız hizmet veriyoruz.