Gümüş eşya alanlar

Gümüş eşya alanlar

Ailenizden size kalmış veya sizin sonradan sahip olduğunuz gümüşlerinizi bize satabilirsiniz. Hangi ürünün gümüş olduğunu, hangisinin başka bir metal olduğunu anlamanın belli başlı yolları vardır. Size bunlardan ve nasıl satabileceğinizden bahsedeceğiz.

Müşterilerimizin pek çoğunun elindeki eşyaların kıymetinden haberi olmadığını görmüşüzdür. Bu da bazı suistimallere sebebiyet vermiş, değerli eşyaları, gümüşleri ellerinden çok ucuz fiyata alınmıştır. Bizim amacımız bunu engellemek, bizi tercih etmenizi sağlamaktır. İsterseniz maddeler halinde ilerleyelim.

İçindekiler

Bize Nasıl Gümüş Nasıl Satabilirsiniz?

Bizi arayarak adresinize davet edebilir, sahip olduğunuz gümüşü alarak dükkanımıza gelebilirsiniz. Nasıl isterseniz o şekilde hizmet verebiliriz. Gümüş eşya alanlar için önemli olan objenin ayar numarası ve ağırlığıdır.

Ekibimiz gümüşünüzü sizin yanınızda tartar ve ayar numarasını size göstererek teklif ettiği fiyat üzerinden satın alır. Gümüş satmak istiyorum diyen bir müşterimizi nasıl bir süreç bekliyor, isterseniz bunu anlatalım. Satmak istediğiniz 925 ayar gümüş şamdan olduğunu varsayalım ve bunun ağırlığını 3 kg olarak düşünelim. 925 ayar gümüşün kg fiyatı da 2 bin tl olsun.

Bu durumda size 3kg*2000tl=6.000 tl ödeme yaparız. Hesap bu şekilde yapılır. Burada önemli olan gümüş eşya ağırlığı ve ayar numarasının ne olduğudur. Bizi tercih etmeniz durumunda en yüksek fiyatı alabilirsiniz.

Gümüş Nasıl Anlaşılır?

Gümüş eşya alanlar tecrübe sahibi, deneyimli, sizi kandırmadan satın ürün satın alabilecek kişilerden oluşmalıdır. Aksi takdirde değerinin çok altında bir satış yaparsınız ki bu da zararınıza olur. Dikkatli olmanızda fayda var.

Sahip olduğunuz eşyanın gümüş olup olmadığından emin olmanın ilk yolu ayar numarasına bakmaktır. Eğer gerçek gümüş ise üzerinde 800 ayar, 900 ayar, 925 ayar gibi ayar numaraları yazar. Tabi bu rakamların yazmadığı gümüşler de bulunur.

Bazı alıcılar her ihtimale karşı yanında gümüş sıvısı getirir. Bu sıvı gümüşe uygulanınca yeşil bir renk çıkar. Bu durumda eşyanın gümüş olduğu garanti olur. Bu bazen bizim de tercih ettiğimiz bir yöntemdir.

Bazı müşterilerimiz üzerinde ”Silver” yazısı bulunan her eşyanın gümüş eşya olduğunu düşünse de bunların pek çoğu kaplamadır. Bu tür ürünler değerli değildir. Siz yine de değerli eşya satacağınız zaman bizi arayarak işinizi garantiye alın. Çünkü en önemlisi güven içinde bir satış yapmaktır.

Ödeme Nasıl Yapılır?

Ödeme tarafınıza nakit olarak, elden yapılır. Talep etmeniz durumunda eft veya havale ile de ödeme yapabiliriz. Bizi haftanın 7 günü istediğiniz zaman arayabilir, kaç kilogram olursa olsun gümüş satabilirsiniz.